Schody czy windy?

Opublikowany dnia kw. 25 2014 - 3:22pm przez Miłosz Szewczyk

Charakterystycznym elementem, który wyróżnia budynki wielopiętrowe są windy osobowe. Ich zastosowanie w praktyce cieszy się ogromną popularnością od lat, gdzie korzystamy z nich w różnego rodzaju miejscach. Głównie uważamy je jako pewnego rodzaju środek lokomocji wewnętrznej, która daje nam możliwość szybkiego przemieszczania się względem danych poziomów budynku. Mylnym pojęciem jednak by było gdybyśmy myśleli, iż to jedyne zalety dźwigów osobowych.

Przede wszystkim zastosowanie wind oprócz powyższych aspektów ma na celu ułatwić życie w szerokim tego słowa pojęciu. Zdajemy sobie sprawę jak trudno może być, kiedy nasze mieszkanie znajduje się np. na jedenastym piętrze, a my posiadamy małe dziecko, które często wychodzi na spacery. Drugim przykładem ograniczenia gdyby budynek nie posiadał windy jest wielopoziomowe centrum handlowe, gdzie mnóstwo ludzi porusza się schodami z niejednokrotnie dużą ilością nie małych gabarytów zakupów.

Panoramiczne idealne dla fobików

Takich przykładów można podawać mnóstwo, a przy każdym z nich uświadamiamy sobie, iż windy osobowe są bardzo potrzebne .

Dodatkowo są alternatywą względem osób z klaustrofobią, gdyż windy osobowe panoramiczne nie sprawiają wrażenia zamkniętych, jednakże większe obawy swoim przeszkleniem sprawiają osobom z lękiem wysokości. Ciekawe zastosowania cały czas cieszą się dużą popularnością, dlatego jak widać z wielu powodów dźwigi osobowe są społeczeństwu bardzo potrzebne. Bez względu na to, do jakiej windy przyjdzie nam wsiąść wiemy, iż mamy do czynienia z urządzeniem potrzebnym i komfortowym.całemu społeczeństwu.

Zwracając uwagę na wszelkiego rodzaju możliwości wynikające z technologii budowy nowoczesnych wind zauważyć można, że w zależności od budynku dźwigi osobowe mogą być idealnie do nich dopasowane. Oprócz różnego rodzaju wewnętrznych, które funkcjonują w szybach bardzo ciekawe są również zewnętrzne tzw. panoramiczne funkcjonujące na zewnątrz budynku, a tym samym dodające efektu dekoracyjnego danemu budynkowi ( ilustracje obu typów wind znajdziesz tutaj http://windyap.pl). Ten typ wyróżnia się tym, iż osoby przemieszczające się ową windą mogą obserwować krajobraz miasta z góry.