3 pomysły na aranżację korytarza i przedpokoju w mieszkaniu

Opublikowany dnia mar 23 2018 - 9:29am przez Igor Szymański

Korytarze i przedpokoje zwykle są traktowane nieco gorzej podczas remontu niż salon czy sypialnia. Musimy jednak pamiętać, że funkcją tych pomieszczeń nie jest tylko stworzenie przestrzeni, z której można dostać się do reszty pomieszczeń ale przede wszystkim daje on wizytówkę całemu mieszkaniu. Warto zainwestować w ładny pokój wejściowy, który nie tylko zachwyci Ciebie ale również Twoich gości. Przede wszystkim pokażesz się jako osoba, która dba o każdy szczegół przy urządzaniu dom, a po drugie samemu będziesz się cieszyć podczas wchodzenia do domu po pracy!

W jasnych barwach

Często jest tak, szczególnie w mniejszych mieszkaniach, że jednym światłem jest to sztuczne pochodzące z lamp. Warto wtedy zainwestować w urządzenie korytarza w jasnych kolorach – bieli, żółci, pomarańczu, beżu itd. Dzięki temu rozjaśnimy ciemne pomieszczenie i zdecydowanie przyjemniej będzie nam wchodzić do domu, który od samego wejścia jest pełen światła! Można także pokusić się o jaśniejsze meble, na przykład szafki na buty. Musimy jednak pamiętać, że korytarz w mieszkaniach zwykle nie jest zbyt duży, z tego też powodu powinno się postawić na minimalizm jeśli chodzi o jakiejkolwiek dodatki. Trzeba pamiętać, że zgodnie z najnowszymi trendami, jasne kolory bardzo lubią prostotę i dużo miejsca/ Ograniczenie przedpokoju do miejsca na buty oraz wieszaki na kurtki będzie doskonałym pomysłem.

Nowocześnie i z klasą

Czasami można pozwolić sobie na szaleństwo i pokazać siebie bardziej z nowoczesnej strony. Z tego też powodu można się zastanowić nad urządzeniem przedpokoju lub korytarza w stylu skandynawskim, który charakteryzuje się jasnymi barwami, co bardzo się sprawdzi w ciemnym pomieszczeniu bądź industrialnym, nadającym wnętrzu charakter loftu. Jest to ostatnimi czasy szczególnie modne i będzie dużo mówiło o nowoczesnym guście gospodarza. Poza tym, zdecydowanie taki korytarz będzie robił duże wrażenie od samego wejścia! Można także się zastanowić nad wykorzystaniem tutaj tynków dekoracyjnych, które stanowią ciekawy i na pewno modny preparat wykończeniowy. O innych aranżacjach przy wykorzystaniu tego tynku można poczytać pod adresem: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/5-sprawdzonych-wzorow-wewnetrznych-tynkow-dekoracyjnych

Powrót do przeszłości

Styl vintage, jeśli urządzony z dobrym smakiem, może okazać się doskonałym pomysłem na ozdobienie korytarza lub przedpokoju. Stawiając na ten styl warto zastanowić się nad lekko zamgloną zielenią, która przypomni nam stare, dobre lato. Styl ten bardzo kojarzy się z ciepłymi porami roku, szczególnie na wsi, więc warto zainspirować się tym i wykorzystać wszystko – barwy oraz umeblowanie, które szczególnie kojarzyć się będzie z wakacjami lata temu.