4 pomysły na ciepłe kolory we wnętrzach

Opublikowany dnia maj 5 2019 - 12:35pm przez Igor Szymański

ciepłe kolory we wnętrzach

Po ciepłe barwy sięgają zwolennicy przytulności. Wprowadzają one ciepły, domowy, przyjazny klimat. Najczęściej zestawiane są z inną barwą ciepłą albo z neutralną.
Oddziaływanie takich wnętrz zależy od konkretnych kolorów oraz ich połączeń. Prezentowane tutaj zestawienia kolorystyczne to propozycje zróżnicowane. W każdej z nich są ciepłe kolory we wnętrzu, ale aranżacje mają inny klimat. Inaczej oddziałuje każde z tych wnętrz. To 4 aranżacje z ciepłymi barwami: spokojna, naturalna, wyrafinowana, gorąca.

Ciepłe barwy – wnętrze spokojne i naturalne

Łagodne zestawienie kolorystyczne, neutralne wręcz, to beż w połączeniu z kością słoniową. To dwie barwy ciepłe, ale tak delikatne, że blisko im do barw neutralnych. To eleganckie połączenie kolorów. Aranżacja będzie robić wrażenie przytulności, ale głównie zauważa się jej spokój, a nie ciepło. To dobry wybór do eleganckiego salonu i do spokojnej, przytulnej sypialni. Spokojnym zestawieniem kolorystycznym jest też połączenie brązu, barwy kremowej i zieleni. Ciepłe odcienie zieleni to kolor oliwkowy oraz jasna soczysta zieleń. Te ciepłe kolory wnętrz przywołują skojarzenia z naturą, kiedy się je ze sobą zestawi. Jest przytulnie, ale też spokojnie i nieco relaksująco. W takim wnętrzu może się znaleźć i seledyn, czyli spokojna jasna zieleń z domieszką szarości. To barwa, choć bliżej jej do neutralnej niż ciepłej, odbierana jako dodająca przytulności.

Ciepłe kolory wnętrza w odważnej wersji

Pierwsze dwa zestawienia kolorystyczne to aranżacje, w których większość osób czułaby się dobrze. Teraz dwie propozycje na ciepłe kolory do wnętrz w bardziej odważnej wersji, które spodobają się mniejszemu gronu osób. Odważnym wyborem jest duża ilość czerwieni. Jednak ten kolor w nadmiarze mógłby rozdrażniać, dlatego do takiego wnętrza warto dodać sporo szarości, czyli barwy neutralnej. Czerwień i szarość to wybór do pełnego prostoty i wyrafinowania nowoczesnego salonu. Można także dużą ilość czerwieni połączyć z żółtym kolorem. Wyjdzie z tego już nie ciepła, a gorąca mieszanka. To ciekawa opcja dla salonu z oknami od północy oraz jako wystrój tymczasowy na czas jesieni i zimy. To wesołe i dodające energii zestawienie kolorów. Niektórym osobom wyda się przytłaczające, inni będą się dzięki niemu czuli znakomicie. Oto 4 propozycje podane jako inspiracje. Można coś w nich zmienić, by bardziej dopasować je do siebie. To się przydaje, kiedy jakiś pomysł się spodoba, ale nie do końca. Jeśli np. podoba się połączenie czerwieni i żółtego, ale jest zbyt gorące, można dodać sporo koloru, który je wychłodzi. To może być biel. Więcej informacji znajdziecie pod tym adresem: https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/poznaj-praktyczne-sposoby-na-ocieplenie-wnetrza-kolorem