Betonowa podłoga? Warto wybrać beton Cire!

Opublikowany dnia wrz 22 2016 - 10:23am przez Igor Szymański

Podłoga z betonu idealnie pasuje do wnętrz w stylu industrialnym oraz do loftów, a także innych przestrzeni nowocześnie urządzonych. Jej wykonanie jednak wcale nie musi być trudne – dzisiaj do dyspozycji jest beton Cire, który wyśmienicie nadaje się do tego celu.

Podłogi z betonu woskowanego

Beton Cire, który nazywany jest również betonem woskowanym, to nowoczesny beton cienkowarstwowy, który składa się z kilku warstw i wykończenia lakierem oraz woskiem. W ten sposób zyskuje on wyjątkową trwałość, jest wytrzymały, odporny na uszkodzenia i łatwy do utrzymania w czystości, ponieważ nie chłonie wody. Często mówi się o nim również jako o betonie „nie do zdarcia”, ponieważ rzeczywiście jest w stanie służyć latami.

wykladziny-biurowe

Oryginalny beton Cire to rozwiązanie przeznaczone na podłogi, ale nie tylko, ponieważ można również pokrywać nim ściany, blaty kuchenne i łazienkowe, meble czy schody, dlatego ma on praktycznie wszechstronne zastosowanie. Ze względu na niewielką grubość, która wynosi od 2,5 do 4 milimetrów, nie zabiera cennej przestrzeni.

Specyfika betonu Cire (cienkowarstwowy)

Na podłogi najczęściej wykorzystuje się specjalny beton Cire Flow, który jest betonem wylewanym – jego sumaryczna grubość wynosi około 4 milimetry. Powstaje metodą jednowarstwowego wylewania, a następnie szlifowania i polerowania w celu uzyskania gładkości oraz impregnacji z wykorzystaniem specjalnych lakierów i wosków. Można wykorzystać też beton Floor, który jest szpachlowany.

Beton Cire pozwala na uzyskanie powierzchni maksymalnie zbliżonej do wyglądu betonu tradycyjnego po wypolerowaniu. Co ważne, może być on również stosowany na ogrzewanie podłogowe.

Po wykonaniu beton ten daje bardzo realistyczny efekt – widać na nim niejednorodne przebarwienia, delikatne nierówności, rysy czy kraterki. Do wyboru są również rozmaite kolory betonów woskowanych, co powoduje, że można uzyskać najbardziej pożądany efekt w zależności od aranżacji wnętrza. Betony mogą być zarówno bardzo ciemne, prawie czarne, poprzez różne odcienie szarości, a także mogą mieć odcienie beżowe. Nawierzchnia może być również wykończona na dwa sposoby – matowa lub z połyskiem.

Ofertę betonu cienkowarstwowego obejrzeć można pod adresem strony internetowej: http://www.wykladzinywapol.pl/betony-cire.