Budowa własnej hali przemysłowej

Opublikowany dnia lip 7 2018 - 1:53pm przez Adam Michalak

Większość przedsiębiorców zakładając swój interes nie bierze pod uwagę różnych sytuacji, które mogą nadarzyć się w przyszłości. Ich myśli skupiają się głównie na pierwszej fazie działalności oraz przetrwaniu przez pięć kolejnych lat. Kiedy plan wypali okazuje się, że trzeba nieco zainwestować w inne rzeczy… Wraz z rozwojem działalności konieczne jest zainwestowanie w magazyny, hale przemysłowe, dodatkowe biura.

Na budowie nie warto oszczędzać!

Wszystko wiąże się ze sporymi kosztami, ale po jakimś czasie przynosi zysk. Oczywiście podjęcie decyzji o postawieniu na działce budowlanej ogromnej hali nie jest najłatwiejsze z powodu kosztów, które mogą zniechęcić najbardziej odważnego inwestora. Poza sporymi kosztami dochodzą także problemy nieco innej natury, ponieważ nie każda ekipa budowlana nadaje się do tego wykonania tego typu zlecenia. Trzeba uważnie dobierać pracowników, architektów, zebrać wymaganą dokumentację i oczywiście zgody z urzędów. W internecie można znaleźć pełno informacji o tym jak się za to zabrać, a także oferty różnych osób świadczących tego typu usługi. Nie warto jednak wybierać mało doświadczonych zespołów, ponieważ hale są solidnymi konstrukcjami, które mogą spowodować mnóstwo problemów montażowych.

W tym przypadku lepiej zdać się na profesjonalistów, którzy może drożej się cenią, ale wiedzą jak zbudować konstrukcję budynku, by ten służył przez lata i był bezpieczny. Gdzie ich szukać? Oczywiście można zasięgnąć języka u innych przedsiębiorców, którzy będą chcieli podzielić się tą informacją, na przykład tutaj. Można też na własną rękę poszukać ich w internecie lub po prostu ogłosić przetarg. Wtedy zespoły same pojawią się u naszych drzwi. Na tym ostatnim rozwiązaniu można skorzystać także w inny sposób, ponieważ dzięki konkurencji ekipy budowlane oferują korzystniejsze warunki współpracy. Czasami zobowiązują się do wykonania prac budowlanych w szybszym terminie (bywa to kuszące dla wszystkich wynajmujących hale przemysłowe, którzy muszą płacić czynsz), a czasami po prostu niższą cenę za wykonaną pracę.