Imitacja drewna na elewacji – inspiracje kolorystyczne

Opublikowany dnia lut 15 2019 - 12:55pm przez Igor Szymański

elewacja domu imitujaca drewmo

Znalezienie odpowiedniego koloru okładziny jest równie ważne, jak wybór obszaru domu, gdzie się znajdzie. Mocno wpływa ona na jego wygląd. Wpływ ten musi być maksymalnie pozytywny.
Elastyczne deski elewacyjne można mieć w różnych kolorach. Różne są gatunki i barwy drewna, a materiał ten je odwzorowuje. Wzbogaca imitacja drewna elewacje kolorystycznie. Jednym przyda się dodać brązu, innym innej barwy. Kolor trzeba dopasować do wyglądu i charakteru budynku.

Elewacja imitująca drewno w kolorze brąz

Choć deski, także te elastyczne, mogą mieć różne barwy, to najpopularniejszy jest brąz. Najbardziej kolor ten kojarzy się z tradycyjną deską. Jest ciepły i spokojny. Chętnie wybiera się zarówno ciemny brąz, jak i średni jego odcień. Okładziny drewnopodobne brązowe to częsty wybór na budynki nowoczesne. Kładzie się je na dużych obszarach domu np. na jednej ze ścian. Pozostałe są białe albo szare. Dzięki okładzinie dom wygląda ciekawiej i bardziej przyjaźnie. Brązowy kolor deski elastycznej pasuje też do budynków tradycyjnych. Zwykle odnosi się do innych elementów w tym kolorze np. dachu, okien czy balustrad. Fragmenty ozdobione w taki sposób podkreślają tradycyjność domu i dodają mu ciepła. Brązowa okładzina drewnopodobna na domu to szczególnie dobra myśl, jeśli jest on w białym i szarym kolorze. To popularna kolorystyka także tradycyjnych budynków.

Domy z innymi okładzinami imitującymi drewno

Wśród różnych propozycji kolorystycznych można znaleźć okładziny imitujące jasne drewno. Mogą być np. jasnoszare albo beżowe. Warto je wybierać do białego koloru ścian domu. Kiedy jest taka imitacja drewna na elewacji, elewacja nie traci swojej jasności i świeżości. Staje się ciekawsza, a dom zyskuje charakter. Jasna deska drewnopodobna to znakomity pomysł, kiedy dom ma białe ściany, białe okna i wiśniowy albo czerwony dach. Dach w kolorze wiśniowym traktowany jest jak wyzwanie. Jest jeszcze jedna możliwość, jak wykończyć taki dom. Potrzebne są deski elastyczne elewacyjne w ciepłym czerwonym odcieniu. Doskonały wybór to materiał wyglądający jak mahoń. Taki materiał elewacyjny uatrakcyjni budynek i pomoże zadbać o jego spójność wizualną. Ściany takiego domu można pokryć farbą białą albo kremową. Okładzina drewnopodobna brązowa czy mahoń? Do wyboru są też jasne kolory. Możliwości jest wiele. Która opcja imitacja drewno elewacja zwycięży? Trzeba uwzględnić każdy ważny element budynku i zastanowić się, jaki ma mieć charakter. Kolor okładziny może podkreślać ciepło domu albo np. jasność. Więcej inspiracji znajdziecie w poradniku: https://www.foveotech.pl/zainspiruj-sie/porady-kolorystyczne/elewacja-domu-z-imitacja-drewna-5-oryginalnych-pomyslow