Jak malować oraz zabezpieczać posadzki w garażu?

Opublikowany dnia sie 15 2019 - 11:31am przez Igor Szymański

malowanie i zabezpieczanie podłogi w garażu

To jakie warunki pracy stworzymy sobie w garażu ma bardzo duży wpływ na to, jak często będziemy spędzać w nim czas. Jeśli garaż jest odpowiednio wyszykowany i przede wszystkim posiada dobrze wykonaną podłogę, wówczas wszystkie prace mogą przebiegać w nim znacznie sprawniej. Warto mieć świadomość tego, że jeśli garaż nie jest dobrze wykończony, właśnie w kwestii podłogi, szybko może niestety zacząć niszczeć. Do takiego momentu nie chcemy natomiast doprowadzać.

Odpowiednie malowanie podłogi w garażu

By pomalować podłogę w garażu, trzeba oczywiście wybrać odpowiednią farbę. Warto zastanowić się nad bardzo dobrymi jakościowo farbami dwuskładnikowymi. Są one odporne na ścieranie czy też na uderzenia. Na takich właściwościach farby natomiast najbardziej nam zależy, ponieważ w garażu wykonujemy mnóstwo różnych pracy. Czym malować posadzki, jakim rodzajem farby? Może być to farba epoksydowa. Bardzo dobra jakościowo, sprawdzająca się w tego typu warunkach. Malowanie posadzki, która nigdy wcześniej nie była pokrywana farbą, powinno zacząć się od nałożenia odpowiedniej warstwy gruntującej. Na rynku można znaleźć wiele produktów gruntujących, które spełnią nasze oczekiwania pod tym względem. Taka warstwa pozwoli przede wszystkim na znaczne zmniejszenie chłonności betonu. Poza tym zamknie także pory. W przypadku gdy podłoga była już wcześniej pomalowana farbą, trzeba ją odpowiednio przygotować na ponowne malowanie. W jaki sposób? Przede wszystkim taka posadzka powinna być odpylona, sucha i oczywiście dobrze oczyszczona z wszelkich plam. Należy zatem dokładnie pozbyć się chociażby plam z oleju, które dość często można spotkać w garażach. Jeśli na podłodze powstały jakieś ubytki, należy je także uzupełnić. Podłoga powinna także być pozbawiona wszelkich nalotów. W tym celu można skorzystać ze środka grzybobójczego. Następnie po wykonaniu wszystkich prac powinno się podłogę umyć jeszcze raz, tym razem jednak zwykłą wodą. Później natomiast zostaje już tylko odczekanie, aż cała podłoga wyschnie.

W jaki sposób nakładać farbę?

Przy nakładaniu farby ogromne znaczenie ma to, w jakich warunkach wszystko jest wykonywane. Warto mieć świadomość tego, że temperatura powinna wynosić nie mniej niż pięć stopni. Nie powinna być jednak wyższa niż trzydzieści stopni. Dzięki temu farba będzie mogła być nakładana oraz schnąć w optymalnych warunkach. Drugą warstwę farby powinno się kłaść zawsze po wyschnięciu pierwszej. Musimy być ona także nałożona w odwrotnym kierunku do nałożenia warstwy poprzedniej. Więcej przydatnych informacji znajdziecie pod adresem: https://www.rafil.pl/malowanie-i-zabezpieczanie-posadzki-w-garazu-krok-po-kroku/