Jak wybrać firmę do zarządzania wspólnotą mieszkaniową?

Opublikowany dnia mar 3 2016 - 3:36pm przez Miłosz Szewczyk

Zarządzanie wspólnotą mieszkaniową może należeć do zarządu wspólnoty i to ona może realizować swoje zadania, ale również mogą być one zlecone firmom, które w tym właśnie zakresie posiadają szerokie doświadczenie, zatrudniają licencjonowanych zarządców i dysponują odpowiednim zapleczem do prowadzenia tych czynności. To obecnie coraz popularniejsze rozwiązanie – jak można znaleźć najlepszą firmę do zarządzania wspólnotą mieszkaniową?

Zakres usług

wysokie-nieruchomości

W ramach usług skierowanych do wspólnot mieszkaniowych firmy zawierają wszystko, co jest potrzebne do prowadzenia niezbędnych czynności – to obsługa formalno-prawna, księgowość i finansowe, także obsługa techniczna nieruchomości. Są one zwykle wsparte przez nowoczesne oprogramowanie, które pozwalają na elektroniczny dostęp do informacji i pomagają przy poprawie procesu jakim jest zarządzanie wspólnotą

Gdy zarząd chce zdecydować się na zewnętrzne zarządzanie wspólnotą w Łodzi ze wsparciem odpowiedniej firmy, powinien zawsze zwrócić uwagę na zakres oferowanych przez nią usług. Zwykle jest to pełna gama prac, co powoduje, że wszystkie z nich, począwszy od zawierania umów i rozliczania mediów, a skończywszy na sprzątaniu części wspólnych i odśnieżaniu, można powierzyć jednej firmie.

Doświadczenie i kompetentni pracownicy

Kolejna kluczowa kwestia, którą należy wziąć pod uwagę, to doświadczenie danej firmy w branży zarządzania wspólnotami mieszkaniowymi oraz jej kompetentne kadry – zarządcy powinni posiadać odpowiednie licencje potwierdzające ich kwalifikacje. Warto zapoznać się z historią firmy, która zwykle prezentowana jest na jej stronie internetowej – można wówczas dowiedzieć się, dla jakich klientów już realizowała zadania.

Pozytywne referencje

Również bardzo ważne w doborze odpowiedniej firmy są jej referencje – te również znaleźć można na stronach internetowych, a także można o nie dodatkowo poprosić, gdy nie są one zamieszczone online. Pozytywne opinie innych klientów będą wsparciem w podjęciu decyzji, natomiast negatywne pomogą w ominięciu oferty, która nie będzie godna zaufania.