Kolor elewacji do antracytowego dachu – Jak wybrać?

Opublikowany dnia cze 8 2019 - 10:38am przez Igor Szymański

elewacja do antracytowego dachu

Elewacja to bardzo ważny element każdego domu. Musi nie tylko zostać dokładnie położona, ale powinna być także dopasowana do dachu pod względem koloru. Obecnie ogromną popularnością cieszą się dachy antracytowe. Co ciekaw, decyduje się na nie coraz większa liczba osób budujących domy. Jaka elewacja pasuje do koloru takiego dachu?

Charakterystyka antracytowego dachu

Antracyt to kolor, który ma w sobie domieszkę grafitu, a także szafirowej zieleni. To jeden z najszlachetniejszych kolorów, jakie można zastosować na dachu swojego domu. Jego niecodzienny kolor sprawia, że posiadłość przyciąga wzrok. Niestety wiele osób łączy kolory w sposób nieumiejętny, tworząc dziwne i skomplikowane połączenia, nijak pasujące do siebie pod względem barw i ich nasycenia. Dachy antracytowe zalecane są przez wielu architektów. W zapomnienie odchodzą już rude lub brązowe pokrycia, do których dobranie koloru elewacji jest poniekąd jeszcze trudniejsze. Bez względu na rozmiar i sposoby wykończenia dachu, do koloru tego pasują szczególnie barwy, które przedstawimy w punkcie poniżej. Czy antracytowe dachy staną się niemodne? Tego nie można przewidzieć. Jest to powszechny obecnie trend i ciężko mówić jak na razie o tym, co będzie w przyszłości. Sklepu przepełnione są wręcz opcjami, spośród których wybierać mogą osoby zainteresowane zmianą pokrycia dachowego lub osoby budujące swój własny dom.

Jaki kolor elewacji do antracytowego dachu będzie pasował najbardziej?

Wydawać mogłoby się, że decyzja o ciemnym pokryciu dachowym może okazać się nieco pochopna. Nic bardziej mylnego. Nowoczesne, ciemne dachy cieszą się ogromną popularnością, a dobranie do nich koloru elewacji jest niezwykle proste. Należy tutaj podkreślić, że idealnie nadają się do tego kolory kontrastowe, takie jak czysta biel, beż lub kamień w jasnych odcieniach. Nie należy stawiać na ciemne barwy, gdyż doprowadzić może to do powstania efektu przytłoczenia i zbyt dużej głębi. Bez względu na to, na jaki materiał się zdecydujemy, warto bazować na kolorach w odcieniach bieli. Do dyspozycji klienci mają obecnie nie tylko farbę elewacyjną, ale także panele, kamienie, a nawet płytki. Wybór surowca uzależniony jest więc od indywidualnych preferencji i potrzeb poszczególnych klientów. Warto pamiętać o tym, że przypadku, kiedy garaż samochodowy stanowi osobny budynek, który nie jest w żaden sposób przyłączony do domu, należy zastosować dokładnie taką samą elewację, jak na domu. Pomalowanie go innym kolorem wprowadzi chaos i z pewnością nie będzie wpisywało się w aktualne trendy. Więcej inspiracji znajdziecie tutaj: https://www.foveotech.pl/zainspiruj-sie/porady-kolorystyczne/jaki-kolor-elewacji-wybrac-do-antracytowego-dachu