Najlepsze aranżacje szaro różowych pokojów dla dziewczynek

Opublikowany dnia kw. 12 2019 - 11:51am przez Igor Szymański

różowy pokój dla dziewczynek

Wyposażenie pokoju małej dziewczynki niesie ze sobą szereg wyzwań. Pierwszym skojarzeniem kolorystycznym jest tu oczywiście różowy. Niestety, z tą konkretną barwą łatwo przesadzić. W efekcie czego wystrój staje się nazbyt przesłodzony. Tak intensywne kolory warto tonować innymi, spokojniejszymi rozwiązaniami. Jeżeli chodzi o pokoje dla dziewczynek aranżacje bazujące na różu można uzupełnić szarościami.

Mały pokój dla dziewczynki aranżacje oparte na różu

W małym pokoju najlepiej sprawdzają się jasne barwy, dzięki którym wnętrze to uda się optycznie powiększyć. W dziewczęcej sypialni można zastosować różne odcienie różu. Począwszy od jego krzykliwej cukierkowej odsłony, przez pastelowy pudrowy róż, aż po ciemny malinowy. Wyposażając mały pokój dla dziewczynki aranżacje najlepiej opierać na spokojniejszych bazowych odcieniach, uzupełniając je nieco wyrazistszymi dodatkami. Na ograniczonej powierzchni dobrze prezentują się dwukolorowe meble i ściany. W pokoju dziecka wprowadzanie zbyt wielu barw nie ma sensu także przez wzgląd na przechowywane w nim zabawki w przeróżnych kolorach tęczy. Przeciwnie różowo szary pokój dla dziewczynki sprawdza się o tyle dobrze, że stonowana szarość wprowadza do niego nieco więcej spokoju.

Różowy szary pokój dla dziewczynki

Róż i szarość komponują się ze sobą dobrze za sprawą kontrastu. Dynamiczna barwa zostaje uzupełniona stonowanym kolorem, przez co całość prezentuje się interesująco oraz estetycznie. Różowo szary pokój dla dziewczynki to marzenie zarówno małych księżniczek, jak i dzieci wybierających własną drogę. Rodzicom taka aranżacja daje natomiast ogromne pole do popisu. Do wyboru są zarówno meble, jak i szereg dodatków w dwóch omawianych kolorach. Chcąc ożywić nieco wnętrze czy nadać mu bardziej naturalnego charakteru, można sięgnąć po różne odcienie brązu. Łatwo wkomponować go w aranżację, chociażby za pośrednictwem drewnianych desek czy boków mebli. Różowo szary pokój dla dziewczynki to też rozwiązanie problemu rodziców, pragnących zrobić generalny remont. Wybierając takie zestawienie, nie trzeba obawiać się, że kolory wyjdą z mody. Z powodzeniem stosowane są w aranżacji od lat. Poza tym stawiając na bardziej stonowane odcienie, zmniejsza się ryzyko, że wnętrze znudzi się dziecku. Nawet jeżeli mała projektantka zechce coś zmienić, wystarczy wówczas nabyć kilka nowych dodatków. Ściany i meble w spokojnych barwach będą dla nich dobrym, ponadczasowym tłem. Niskim kosztem uda się odmienić aranżację, gdy córka nieco podrośnie. A dzieci szybko się nudzą. Więcej inspiracji znajdziecie tutaj: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/3-aranzacje-pokoju-dla-dziewczynki-w-kolorze-szarym-i-rozowym