Propozycję kuchni w stylu industrialnym

Opublikowany dnia gru 2 2020 - 1:35pm przez Adam Michalak

Kuchnia jest miejscem, w którym nie spędza się czasu bezużytecznie. Przyrządza się w niej wykwintne posiłki, przekąski dla gości, codzienne dania, czy po prostu coś dla smaku. Nieraz eksperymentuje się z różnymi składnikami oraz przepisami. Funkcjonalność kuchni to podstawa, dlatego doskonałym wyborem jest styl industrialny. Czym wyróżnia się kuchnia industrialna i jak ją urządzić?

Cechy stylu industrialnego

Styl industrialny cechuje się czerpaniem pomysłów z rozwiązań stosowanych w przemyśle. Otwarta przestrzeń to podstawa tego stylu, a surowe ceglane czy betonowe ściany to nieodłączny element. Wnętrze w tym stylu przypomina pomieszczenia pofabryczne, dlatego oświetlenie jest niezwykle ważne. Ilość dodatków jest raczej stonowana, a całość prosta i minimalistyczna.

Aranżacja kuchni industrialnej

Bazą w każdym pomieszczeniu jest podłoga oraz ściany. W stylu industrialnym, typowymi powierzchniami są naturalne i surowe faktury. Czerwona cegła na ścianie, wraz z betonową podłogą, doskonale oddają pożądany charakter. Do stworzenia stylowych ścian i podłóg można wykorzystać metal, drewno, płyty dekoracyjne, gresy czy tapety imitujące tego typu materiały. Barwy we wnętrzach industrialnych nie są zbytnio kolorowe i jaskrawe. Dominujące kolory to biel, odcienie szarości i cień. Pożądany klimat w kuchni powinien być prosty, bez zbędnych zdobień.

Jakie meble do kuchni industrialnej? Ważnym elementem są meble – dobrze, aby nie było ich za dużo i nie posiadały wymyślnych dodatków. Prostota mebli to pożądana cecha. Jedną z propozycji jest duży masywny stół z prostą ławą. Odpowiednim stołem jest taki na metalowych, czarnych nogach z drewnianym blatem. Niezwykle funkcjonalnym pomysłem jest stworzenie wyspy w kuchni. Pozwoli ona na łatwy dostęp do szafek, półek, naczyń, składników czy lodówki. Dodatki, które ładnie ozdabiają industrialną kuchnie, a nie odbierają jej surowości dobrze, aby były proste i wpasowane. Dobrym pomysłem jest metalowy kwietnik lub wiszące na łańcuchu półki z metalową ramą i drewnianym spodem.

Oświetlenie industrialnej kuchni. Naturalne światło dodaje energii i pobudza kuchnie, dlatego ważne jest, aby światło wpadało do pomieszczenia, z należytą kontrolą. Rolety rzymskie sprawdzą się doskonale oraz będą niezwykle pasować. Reflektory są typowe dla wnętrz industrialnych. Rozmieszczone grupami dodadzą niesamowitego efektu.

Kuchnie industrialne potrafią być niezwykle piękne i stylowe. Duża ilość stali i metalu jest typową cechą tego stylu. Odsłonięte struktury jak betonowe posadzki czy ceglane ściany nadają niesamowitego charakteru. Drewniane oprawy okienne wraz z otwartymi przestrzennymi szafkami wpasują się idealnie. Widoczne patelnie, garnki i akcesoria kuchenne – wyróżniają kuchnie w styl industrialnym. Jest to chłodny i surowy styl, który ma wielu zwolenników. W kuchni industrialnej wszystko jest w zasięgu ręki i na widoku.

 

Dowiedz się więcej o aranżacji kuchni z poradnika na https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/aranzacja-kuchni-w-stylu-industrialnym-kolor-scian-i-mebli