Szarobiała łazienka – inspiracje

Opublikowany dnia wrz 4 2019 - 2:42pm przez Igor Szymański

szaro biała łazienka

Szarość i biel to bardzo nowoczesne kolory, które pozwolą nam na łatwą aranżację łazienki. Przede wszystkim dzięki wyborze takiej kolorystyki nasza łazienka zyska na przestrzenności oraz na stylu. Pokażemy kilka inspiracji, dzięki którym odmienimy nie do poznania naszą łazienkę.

Szare kafelki i białe dodatki

Decydując się na łączenie szarości i bieli w łazience, często bierzemy pod uwagę różne warianty, jednak najlepsi dekoratorzy wnętrz obecnie proponują postawienie na szare kafelki, a dobranie jasnych, białych mebli i innych dodatków. Jasne, w tym białe kafelki mogą być bardzo uciążliwe w zachowaniu czystości. Ponadto bardzo rzadko uda nam się wybrać kafle w kolorze białym, które będą matowe. Błyszczące białe kafle mogą być zbyt jasne, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na dobre oświetlenie w łazience. Szare kafelki nie muszą być jednak bardzo ponure. Wystarczy wybrać ciekawe wytłoczenie lub kafle ze wzorem, który nada łazience bardziej nowoczesnego charakteru. Bardzo dobrym rozwiązaniem są również duże kafle, przypominające w wyglądzie cegłę. Nieco surowy charakter takich kafli zmieni dodatek drewna, np. w wieszakach, czy ramie lustra nad umywalką. Jeśli chcemy dodać koniecznie białe elementy, niech będą to białe meble, takie jak półki, czy zabudowa pod umywalkę. Jasne fronty mebli idealnie wkomponują się w ogólną szarość, ale nie zaćmią łazienki zbyt dużą jaskrawością. Jasny dodatek również w postaci białej zasłonki nad wanną, czy jasnych kafli podłogowych również powinien nieco stonować ciemniejszy kolor płytek nad brodzikiem, czy wanną. Należy pamiętać, by w łączeniu bieli oraz szarości postawić na pewne elementy – można pokusić się o szare kafle podłogowe, które świetnie będą imitować kamień, a meble łazienkowe wybrać w kolorze białym.

Szare dodatki do białej łazienki

Jeśli szarość ma być jedynie małym elementem w całej kompozycji, to postarajmy się o ładne dodatki do łazienki w takim właśnie odcieniu. Nie muszą być to duże elementy – czasem wystarczy komplet pojemnik na mydło wraz z mydelniczką oraz kubkiem w kolorze szarym lub zasłonka prysznicowa z szarymi elementami. Efektowne lustro w srebrnej bądź szarej ramie na pewno również sprawi, że nasza łazienka stanie się znacznie bardziej atrakcyjna dla oka. Takie drobne dodatki nie kosztują nas wiele, a na pewno poprawią nastrój oraz cały wygląd łazienki. Niewielkim kosztem możemy również odmalować kafle używając do tego szarej farby. Z jej pomocą możemy stworzyć biało-szarą szachownicę albo inny wybrany przez nas wzór. Więcej inspiracji znajdziecie tutaj: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/nowoczesna-i-praktyczna-szarobiala-lazienka-inspiracje