Wnętrza w kolorach ziemi – inspiracje w zielono-brązowych tonacjach

Opublikowany dnia cze 19 2019 - 2:15pm przez Igor Szymański

modne kolory ziemi

Kolory ziemi nawiązują do przyrody, tradycji i pochodzenia człowieka. Najlepiej sprawdzają się w pomieszczeniach przeznaczonych do odpoczynku, a zatem sypialniach i salonach. Są uniwersalne, więc zasadniczo można je łączyć z innymi barwami. Wielu aranżujących nie decyduje się jednak na taki krok. Urządzając mieszkanie w kolorach ziemi inspiracje czerpią głównie z bogatej palety brązów i zieleni.

Sypialnia w kolorach ziemi inspiracje dla kochających zieleń

Zieleń to przyjemny kolor, który można wykorzystać w aranżacji każdego pomieszczenia. W domu służy głównie budowaniu ciepłej atmosfery, w biurze pomoże się zrelaksować nawet w najbardziej wymagający dzień. Zielony stanowi dobrą przeciwwagę dla brązu, także będącego kolorem ziemi. O ile ten ostatni w najciemniejszych wariantach bywa przytłaczający, o tyle zieleń kojarzy się z życiem i energią. I to bez względu na zastosowany odcień. Jeżeli komuś marzy się elegancka i praktyczna sypialnia w kolorach ziemi inspiracje powinien czerpać z całej przyrody. A w niej nie brakuje przeróżnych zieleni. Od jasnej mięty, przez nasycony turkusowy, aż po butelkową zieleń. Pomieszczenie do spania nie może być zbyt ponure, więc ciemniejsze akcenty należy umieszczać w strategicznych miejscach. Bazą aranżacji powinny być natomiast jasne odmiany zieleni i brązu.

Salon w kolorach ziemi inspiracje z brązem w roli głównej

Pomieszczenie wypełnione brązami jest ciepłe w odbiorze, przez co sprzyja wypoczynkowi i wyciszeniu. Podobnie jak w przypadku zieleni, odcienie tej barwy bywają bardzo różne. W niewielkich pomieszczeniach sprawdzą się jasne warianty. Wśród najczęściej wybieranych jest beżowy, spiżowy czy ochrowy. Mając do urządzenia duży salon w kolorach ziemi inspiracje warto czerpać także z ciemniejszej palety brązów. W przestronnych wnętrzach zastosowanie kasztanowego, czekoladowego czy miedzianego może być bardzo wskazane. Takie odcienie w wybranych miejscach uczynią pokój dzienny znacznie przytulniejszym. Wśród brązów bardzo efektywnie się wypoczywa, więc są dobrą bazą do aranżacji. Podobnie jak zieleń, warto uzupełnić je żółtymi wstawkami. Aranżacja stanie się wówczas ciekawsza. Żółty to także kolor ziemi, dobrze komponujący się z dwiema opisanymi powyżej barwami. Jako podstawa wyposażenia wykorzystywany jest sporadycznie. Doskonale sprawdza się natomiast w roli dodatku. Z połączenia brązu i żółtego powstaje wiele ciekawych odcieni, w sam raz do aranżacji opartych na kolorach ziemi. Wykorzystanie różnych wariantów tych samych barw to gwarancja sukcesu w urządzaniu wnętrza. Więcej inspiracji znajdziecie w poradniku: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/wnetrza-w-kolorach-ziemi-inspiracje-i-pomysly