Kiedy zakładamy bezprzewodowy alarm?

Opublikowany dnia sty 27 2014 - 12:07pm przez Miłosz Szewczyk

Bardzo często zakładamy alarmy nie tylko w firmach, ale i domach prywatnych. Po bezprzewodowe systemy alarmowe sięgamy jak nie mamy możliwości założenia instalacji kablowej, lub po prostu z czystej wygody i chęci zaoszczędzenia kosztów. Z dnia na dzień technologia się rozwija, dlatego na rynku mamy coraz więcej urządzeń tego typu. Istnieją dwa typy systemów transmisyjnych. Pierwszy typ, tzw. Hybrydowy, łączy w sobie elementy przewodowe i bezprzewodowe. Drugi typ jest w pełni bezprzewodowy.

Czujka ruchu

Rolą czujki ruchu jest wykrywanie ruchu intruza wewnątrz przestrzeni chronionej systemem. Niektóre czujki bezprzewodowe są odporne na zwierzęta, to znaczy zapewniają ochronę nawet wtedy, gdy w ich obrębie poruszają się małe zwierzęta domowe, takie jak niewielkie koty i psy. Obecnie do bezprzewodowych czujek zakłada się litowe baterie, które służą dłużej od tych zwykłych. Poza tym, gwarantują wieloletnią pracę bez konieczności wymiany, dzięki czemu cały system nie jest kłopotliwy w eksploatacji.

Pełną ofertę czujek bezprzewodowych znajdziesz w ofercie sklepu ASD w kategorii czujki ruchu zewnętrzne.

Alarm bezprzewodowy poszukiwany

Bezprzewodowy alarm jest często jedynym możliwym zabezpieczeniem budynku. Jest tak w przypadku, gdy nie ma możliwości wykonania tras kablowych. Na przykład w budynkach będących zabytkami czy też w takich świeżo remontowanych. Jeżeli chodzi o funkcjonalność, tak samo bezprzewodowe jak i przewodowe systemy alarmowe mają ją do siebie zbliżoną, a różnorodność i ilość sprawiają, że te bezprzewodowe są bardziej pożądane. Są bardzo atrakcyjną alternatywą dla wielu użytkowników.

Alarm bezprzewodowy jest dokładnym odpowiednikiem kablowego. Różnica polega na tym, że wykorzystuje komunikację radiową, zamiast przewodowej. Funkcjonalnie system nie powinien odbiegać od tradycyjnych rozwiązań. Nie może też zmniejszać pewności detekcji ani skuteczności ochrony obiektu. Bardzo ważnym elementem, o którym nie możemy zapominać, poza funkcjonalnością jest sposób komunikacji urządzeń oraz częstotliwość pracy, czyli jej jedno lub dwustronność.