Zlewozmywak 1,5-komorowy – co warto wiedzieć w czasie wyboru?

Opublikowany dnia lip 2 2022 - 3:09pm przez Adam Michalak

Zlewozmywak 1,5-komorowy to świetne wyposażenie nowoczesnej kuchni, szczególnie w pomieszczeniach, w których zmywania jest dużo i odbywa się regularnie, ale nie ma wystarczającej powierzchni do montażu dwukomorowego zlewu. Mniejszy model jest kompromisem pomiędzy funkcjonalnością oraz estetyką. Pośrednie rozwiązanie zdecydowanie ułatwia pracę w kuchni, poszerzając zakres wykonywanych tam czynności. Mniejsza komora zlewozmywaka może mieć kilka praktycznych zastosowań dopasowanych do potrzeb konkretnego użytkownika.

Zlewozmywaki 1,5 komorowe- jakie wybrać?

Producenci oferują szeroki wybór zlewozmywaków różnej wielkości, a także w kilku wersjach kolorystycznych. Zlewozmywaki 1,5-komorowe najczęściej produkowane są z odpornego i wytrzymałego granitu, który jest alternatywą dla popularnych zlewów stalowych oraz ceramicznych. Granitowe zlewy są nie tylko bardzo nowoczesne, ale również eleganckie. Ich trwałość wynika z połączenia mieszanki kruszywa granitowego i żywicy, która zwiększa odporność materiału na zarysowania, działanie skrajnych temperatur czy środków chemicznych. Wybierając konkretny zlewozmywak, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego wymiary, szczególnie szerokość. Dostępne są wąskie modele (do 60cm), jak i szerokie (do 80 cm). Uzupełnieniem oferty są zlewozmywaki w różnych wariantach kolorystycznych, dzięki czemu bez problemu można je także dopasować do aranżacji wnętrza. Zlewozmywaki granitowe 1,5-komorowe produkowane są zwykle w uniwersalnych odcieniach, które świetnie wpisują się w nowoczesną stylistykę wnętrz. Wśród najpopularniejszych kolorów wymienia się: beż, czarny i szary, choć dostępne są także modele brązowe. Wybrane modele mogą być dodatkowo ozdobione wzorami czy nakrapianą powierzchnią.

Dlaczego warto kupić zlewozmywak 1,5-komorowy?

Zlewozmywak granitowy 1,5-komorowy to funkcjonalne oraz praktyczne rozwiązanie, które znajduje zastosowanie w różnych sytuacjach. Wszystko za sprawą jego budowy, na którą składa się pełnowymiarowa (większa) oraz mniejsza komora. Konstrukcję może uzupełniać podstawka, płaskie przedłużenie o nierównej strukturze do suszenia naczyń. Dodatkowa, mniejsza komora może być używana nie tylko w trakcie zmywania. Może być alternatywą dla sitka podczas płukania owoców lub warzyw. Sprawdza się także jako miejsce do rozmrażania produktów umieszczonych w pudełku czy woreczku foliowym. Spływająca z opakowania woda, będąca naturalnym skutkiem rozmrażania produktów, kieruje się bezpośrednio do odpływu, dzięki czemu nie trzeba wykorzystywać dodatkowych naczyń. Bez problemu można ją także wykorzystać jako przestrzeń do namoczenia brudnych naczyń przed myciem właściwym czy do podobnych celów porządkowych. Niemniej, dodatkowa komora zlewozmywaka może być wykorzystywana po prostu do mycia naczyń. Może posłużyć do wstępnego namaczania sztućców, płukania naczyń podczas ręcznego mycia czy odseparowania delikatnych elementów zastawy (filiżanki, talerze, kieliszki). Jest także praktycznym miejscem do przechowywania gąbki czy druciaka, które są niezastąpione w każdej kuchni. Mniejsza komora, w której również znajduje się odpływ, może pełnić funkcję ociekacza na naczynia czy sztućce.

Podsumowując, zlewozmywaki 1,5 komorowe znajdują zastosowanie przede wszystkim w niewielkich kuchniach. Zlew składa się z większej i mniejszej komory, którą można wykorzystać na wiele sposobów podczas zmywania naczyń czy czynności porządkowych. Niemniej, model cieszy się dużą popularnością i zwiększa komfort korzystania z kuchni.