Aranżacja zielonej łazienki sposobem na wyjątkowy design

Opublikowany dnia lut 24 2021 - 11:13am przez Igor Szymański

Jeśli czujecie się znudzeni typowymi łazienkami w odcieniach bieli, kolor zielony będzie strzałem w dziesiątkę. Można go zastosować na większe fragmenty pomieszczenia bądź jedynie jako drobny akcent. W każdej z tych wersji będzie się prezentował doskonale. Według badań zieleń ma pozytywny wpływ na układ nerwowy człowieka. Uspokaja, odpręża i pomaga się zrelaksować.
Udowodniono także, że zmniejsza stres oraz wykazuje działanie łagodzące ból. Przywołuje również optymistyczne skojarzenia związane naturą.

Aranżacja zielonej łazienki – kolory ścian

Planując reorganizację łazienki, pamiętajmy o kolorach, z którymi zieleń najlepiej się komponuje, by nie osiągnąć efektu przytłoczenia. W przypadku zastosowania mocnych, barwnych akcentów postawmy na neutralne tło. Jeśli preferujemy bardziej powściągliwe połączenia kolorystyczne, najlepszym kompanem dla zieleni będzie biel, ewentualnie kolor écru. Możemy także zastosować odcienie szarości. Gdy z kolei pragniemy, by w naszej łazience zagościła feria barw, sięgnijmy po pastelowe odcienie farby liliowej, brązowej, czy różowej. Jednak przy tak intensywnym zestawieniu kolorystycznym dodatki muszą być obowiązkowo stonowane!

Zielona łazienka – aranżacje i surowce

Aranżacja pomieszczenia może zostać zaplanowana na różne sposoby. Wykorzystajmy takie surowce i materiały, by nasza łazienka w kolorze zielonym wyglądała nieszablonowo. Wnętrze z domieszką intensywnej barwy świetnie zaprezentuje się na tle surowego i chłodnego betonu. Na podłodze zamontujmy białe bądź szare płytki. Aranżacja zielonej łazienki nie ogranicza się tylko do pomalowania ścian w tym odcieniu. Alternatywą będzie wykorzystanie roślinnego panelu ozdobnego, zielonego ledowego światła, czy fototapety. Znakomicie prezentuje się także zielona łazienka z drewnem. Możemy zmontować drewniane szafki, czy zabudować tym naturalnym surowcem wannę. Te barwy sprawią, że poczujemy się jak w egzotycznym miejscu. Nasz element kolorystyczny możemy także stworzyć z zielonych płytek do łazienki, które najlepiej współgrają z białymi bądź pastelowymi elementami.

Łazienka w zieleni – detale i dodatki

Spersonalizowane dodatki sprawią, że nasza łazienka nabierze wyjątkowego charakteru. Świetnie prezentują się detale w kolorze czarnym. Zaopatrzmy się zatem w czarne dozowniki na mydło, lampę, czy szafkę. Dzięki temu nasza łazienka nabierze eleganckiego charakteru. Złoto także jest świetnym kompanem dla zieleni. Zamontujmy złote elementy baterii łazienkowych, czy prysznica.
Wykorzystajmy także lampę w tym kolorze, zasłonki, czy lustro. Świetnie sprawdzą się także akcesoria w kolorze pomarańczowym, warto więc zaopatrzyć się w nastrojowe świece, dozowniki, czy ręczniki. Kolor zielony wprowadzi pozytywny nastrój do naszego domu, a także poczucie harmonii i równowagi. Dzięki rozmaitym opcjom wystroju i ciekawym pomysłom na aranżacje stworzymy idealne, sprzyjające relaksowi wnętrze. Więcej informacji znajdziecie w poradniku: https://www.magnatfarby.pl/pl/ekspert-radzi/6-pomyslow-na-aranzacje-zielonej-lazienki-inspiracje