Łazienki lubią brąz… i beż też

Opublikowany dnia maj 22 2020 - 4:31pm przez Igor Szymański

Łazienki w odcieniach beżu i brązu wracają do łask. Kolory ziemi we wnętrzu to recepta na przytulne i funkcjonalne pomieszczenie. Pisakowe i ziemiste odcienie świetnie skomponują się z białą ceramiką. Aby uniknąć nudy, zadbaj o dodatki. W tym przypadku sprawdzi się na przykład drewno w naturalnym odcieniu i miedziane złoto.
Warto pamiętać, aby łazienka była spójna kolorystycznie. Mimo że beże i brązy są świetną bazą, nie trudno o wpadkę w łączeniu zbyt wielu odcieni i nagromadzeniu kolorów. Aby tego uniknąć, postaw na jeden, konkretny styl i inspiruj się nim, wybierając kolorystykę płytek czy dodatków. Pamiętaj także o zasadzie łączenia ze sobą barw ze względu na podobną temperaturę. Chłodne odcienie lubią się z chłodnymi, a ciepłe z ciepłymi.
Aranżacja łazienki nie musi być trudnym wyzwaniem. Beżowe i brązowe odcienie dają mnóstwo możliwości. Poniżej zobacz nasze 3 propozycje na interesujące wnętrze.

Naturalna łazienka w piaskowym kolorze

Jeżeli cenisz sobie jasne wnętrza, wybierz piaskowy odcień beżu. Taką kolorystykę, przywodząca na myśl nadmorskie wydmy, możesz przełamać ciemnym brązem bądź granatem. Aby ożywić monochromatyczne wnętrze, postaw na armaturę i oświetlenie w kolorze starego złota. Na ostateczny wygląd całej łazienki mają wpływ także takie drobiazgi jak kolor ręczników i koszyka na łazienkowe akcesoria. Aby nie psuły ostatecznego wrażenia, warto zadbać o to, by pasowały do całości wnętrza.

  • Rada: Najpopularniejsze połączenie to jasne ściany plus ciemniejsza podłoga. Tutaj warto pamiętać, by płytki nie były zbyt ciemne i matowe, ponieważ będzie widać na nich ślad po każdej kropli wody.

Drewniane dodatki receptą na udaną łazienkę

Beżowe, kremowe i brązowe wnętrza kochają naturalne dodatki. Jeżeli chcesz uzyskać efekt przytulnego pomieszczenia, postaw na drewniane akcesoria i naturalne tkaniny. Wybierz na przykład lustro w drewnianej ramie, bawełniane ręczniki i dywanik na podłogę wykonany z lnu.

  • Rada: Dodatki z naturalnych materiałów nie tylko spełniają swoją funkcję, ale są również ekologiczne.

Ciekawym rozwiązaniem są również płytki imitujące drewno. Taka opcja sprawdzi się zarówno na podłodze, jak i na ścianie. Wybór naturalnego drewna wiąże się z dużymi kosztami jego zakupu i użytkowania. W łazience będzie też mało praktyczne. Płytki imitujące ten surowiec są tańsze w eksploatacji i będą wyglądały tak samo dobrze.

Nuta nowoczesności

Łazienki w odcieniach beżu i brązu polubią się też z nowoczesną nutą. Do takich pomieszczeń pasują akcenty w ciemnych kolorach, na przykład czarnym lub granatowym. Nowoczesne wnętrza charakteryzują się surowa formą i minimalizmem, więc pamiętaj, by nie przesadzić w dodatkach.
Jeżeli obawiasz się, że łazienka będzie wyglądać nudno, zdecyduj się na płytki z ciekawą mozaiką. Zabieg ten nada wnętrzu charakteru.

  • Rada: Surową aranżację możesz przełamać zielonymi, żywymi roślinami. W takim pomieszczeniu, z niewielkim dostępem do światła i tendencją do prawowania, sprawdzą się na przykład sukulenty.

Więcej informacji znajdziecie tutaj: https://www.magnatfarby.pl/pl/ekspert-radzi/jak-urzadzic-modna-lazienke-w-kolorach-bezu-i-brazu