Jak dobrać kolor elewacji do antracytowych okien?

Opublikowany dnia lut 4 2019 - 1:37pm przez Igor Szymański

antracytowe okna

Okna w kolorze antracyt dołączyły do grupy tych najpopularniejszych. Najczęściej łączy się je z szarym dachem. A jaki wybrać kolor ścian domu? Antracyt to ciemniejszy odcień szarego. To spokojna, chłodna i elegancka barwa. Okna w kolorze antracytowym dodadzą domowi nowoczesnego charakteru. Jeśli jest to prosta nowoczesna bryła, to podkreślą tę cechę. Kolor elewacji do antracytowych okien to kolejne, co decyduje o charakterze budynku. Można dzięki niemu dodać też ciepła domowi.

Najpopularniejsza elewacja do okien antracyt

Do takich okien najczęściej wybiera się białą elewację. Szary dach, szare drzwi, antracytowe okna i białe ściany domu to chłodne połączenie. Dlatego niekoniecznie sama biel zakończy dylemat, jaki kolor elewacji do antracytowych okien. Warto dać ścianom jeszcze jakąś barwę. Może być to nieco szarości. Dodaje się też często trochę beżu lub brązu np. dzięki okładzinie elewacyjnej. W brązowym kolorze mogą być drzwi i kolumny budynku. To najpopularniejsza elewacja, kiedy okna są antracytowe. Zestawienia tych kolorów są teraz modne. Biała elewacja to wybór do tradycyjnego domu jednorodzinnego. Prosta bryła wymaga jeszcze jakiegoś koloru. Dodatek szarości współtworzy nowoczesny styl domu i urozmaica jego wygląd. Beż lub brąz dodaje się dla uatrakcyjnienia i ocieplenia. Mogą się znaleźć i na ścianach typowego domu, jeśli ma on mieć więcej ciepła.

Kolorowa elewacja do antracytowych okien

Spokojny kolor okien i dachu to możliwość, by wybrać oryginalny i wyrazisty kolor na ściany. Można użyć farby elewacyjnej w kolorze mahoniowym, miodowym albo w jakimś odcieniu czerwieni. To doskonałe propozycje, kiedy kolor elewacji do okien antracyt ma ożywić budynek. Ciepłe, wyraziste barwy ścian domu rozweselą też jego wygląd i go ocieplą. Znajdują się na części ścian, pozostała część jest biała. Elewacja czerwona i biała oraz szare okna i dach to idealny pomysł do nowoczesnego budynku. Jeśli to nieregularna bryła, fragmenty w takich kolorach to podkreślenie ciekawej formy budynku. Zupełnie inny charakter zyska się, jeśli do okien antracyt wybierze się zieloną elewację. Dach także może mieć kolor zielony. To zestawienie, które można wybrać, kiedy ważne jest, jaka elewacja do antracytowych okien, by budynek był spokojny i dostojny. Jego kolor warto jednak urozmaicić. Przydadzą się np. jakieś inne szare elementy na ścianach.
Przy antracytowych oknach można wybrać wyrazisty kolor ścian domu. Jeśli to barwa oryginalna, to znaleźć się może na części elewacji. Zazwyczaj wybiera się spokojne zestawienie, czyli okna antracyt i białą oraz szarą elewację. Więcej informacji znajdziecie w poradniku: https://www.foveotech.pl/zainspiruj-sie/porady-kolorystyczne/kolor-elewacji-a-okna-w-kolorze-antracytu-4-oryginalne-aranzacje