Jak urządzić elegancką łazienkę – wszystko co trzeba wiedzieć

Opublikowany dnia lip 5 2019 - 3:09pm przez Igor Szymański

biała elegancka łazienka

Najtrudniejszymi w aranżacji pomieszczeniami w mieszkaniu są zwykle dwa z nich: kuchnia i łazienka. Składa się na to wiele przyczyn, ale podstawowe to: koszt i niewielka powierzchnia do dyspozycji. I jeśli miłośnicy gotowania i jedzenia są w stanie zaakceptować kompromis polegający na pomniejszaniu salonu w celu zwiększenia powierzchni kuchennej to w przypadku łazienki jest już gorzej. Ostatecznie, najczęściej jest to niewielkie pomieszczenie, które należy zaaranżować w możliwie najbardziej ekonomiczny sposób.

Elegancka łazienka aranżacje

Pojęcie elegancji w stosunku do łazienki jest mocno subiektywne. Każdy próbuje osiągnąć ją na własny sposób. Niemniej wszyscy wykorzystują dokładnie te same narzędzia w drodze do celu i nie zawsze muszą one kojarzyć się z ogromnymi wydatkami. Pierwszym i zwykle sporym wydatkiem jest zakup armatury łazienkowej. I w tym przypadku trudno jest coś doradzić czy wpłynąć na decyzje. Każdy inwestor kupuje wannę, sedes, bidet, umywalkę, kabinę prysznicową dokładnie taką na jaką go stać. W morzu oferty wyposażenia łazienek to głownie cena kształtuje popyt i gust. Warto jednak zadbać przy zakupie armatury o spójny jej charakter, odcień i materiał.

Elegancka łazienka, czyli jaka?

Największy wpływ na wygląd łazienki mamy w kwestii kolorystyki i materiału wykończeniowego. W tym przypadku oferta sklepów jest jeszcze większa, ale oznacza to jednocześnie, że wcale nie potrzeba zainwestować ogromnych pieniędzy, by osiągnąć cel. Koncepcję łazienki warto zacząć od koloru. To on często decyduje o pierwszym wrażeniu. Barwy, która kojarzą nam się cały czas najmocniej z pojęciem elegancji od lat nie zmieniają się. Biała lub biało beżowa łazienka to najczęstszy wybór. Biała armatura pięknie kontrastuje też z kolorami ciemnymi, szarym, granatowym a nawet czarnym. Ciekawy efekt w łazience można osiągnąć poprzez dobór materiału wykończeniowego, naturalnego w postaci drewna, czy marmuru lub ich imitacji. W ostatnim czasie szalenie modnym stał się beton architektoniczny, który wymaga co prawda niezwykle starannego oświetlenia, ale efekt tworzy spektakularny.

Oświetlenie w łazience

Niezwykle istotnym elementem aranżacji łazienek jest jej oświetlenie. I w tym przypadku jego projekt powinien powstać już na etapie projektowania mieszkania lub wielkiego remontu. Światło w łazience musi być funkcjonalne, ale też stosunkowo łatwo tak nim pokierować, aby stworzyć niezwykłą scenografię tuszując wrażenie niewielkiej przestrzeni i podkreślając urodę wykończenia. Więcej informacji znajdziecie w poradniku firmy Śnieżka: https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/bialobezowa-lazienka-polaczenie-eleganckie-i-ponadczasowe