Jak zorganizować funkcjonalną przestrzeń w kuchni?

Opublikowany dnia lut 28 2017 - 3:34pm przez Miłosz Szewczyk

Przestrzeń kuchenna ma być jednocześnie wygodna i użyteczna dla wszystkich domowników. Wspólne spędzanie czasu przy posiłkach zaczyna odchodzić w zapomnienie, a jednak drobnymi zmianami aranżacyjnymi jesteś w stanie wprowadzić do tego pomieszczenia mnóstwo przyjemnej atmosfery.

Ochrona kuchennych interesów

Największą trudność sprawia domownikom mycie naczyń i uzyskanie przy tym szybkości. Od czego zależy sukces pielęgnacji kuchennej przestrzeni? Duże znaczenie ma dopasowanie baterii kuchennej. Musi spełniać następujące zadania: elastyczność, najlepiej wysuwana wlewka, kontrola strumienia wody, łatwość demontażu, większy obrót, idealne dopasowanie do struktury zlewu. Omówimy teraz kolejno wymienione właściwości, podpowiadając jednocześnie, jak dokonać właściwego zakupu.

funkcjonalna przestrzeń w kuchni

Największą elastyczność gwarantuje bateria kuchenna o profilu jednouchwytowym. Dzięki temu nawet łokciem lub małym palcem przesuniesz strumień do dowolnego punktu. Wysuwane rączki myjące to dobry pomysł pod warunkiem, że masz do dyspozycji potężne zlewy i przynajmniej dwie komory. W niektórych domach spotyka się nawet trzy komory, w tym jedną służącą do wysychania naczyń i późniejszej ich segregacji. Kontrolowanie strumienia wody to prosta sprawa.

Zainwestuj w baterie kuchenne dające mocny, jednak wąski strumień, który nie odbije się na boki. Dopasujesz jego siłę mechanizmem baterii. Unikaj baterii naściennych, które później trudno kontrolować pod kątem eksploatacji. Niczego też nie spawaj, ani nie lutuj, tylko skup się na dobrych uszczelkach i wiązaniach z głównym odpływem. Baterię wdróż tak, aby swoim zasięgiem obejmowała cały zlew, a strumień wody trafiał tylko tam, gdzie chcesz.

Czasami dochodzi bowiem do zatkania jednego odpływu. Wtedy trzeba szybko przenieść strumień w drugą stronę. To jeden z najpopularniejszych problemów. Zapomnij o kuchennych produktach, od różnych producentów. Lepiej zainwestować od razu u wartościowego sprzedawcy, aby oszczędzić sobie późniejszych kłopotów. Omijaj także kształty mocno kanciaste. Lepsze są w tym wypadku owalne struktury, gdzie woda lub zabrudzenie schodzi niejako samodzielnie.

Więcej praktycznych informacji znajdziesz w serwisie producenta armatury – firmy Deante:

https://deante.pl/pl/Baterie-Kuchenne

Czy skorzystasz z powyższych rad?

Oby artykuł pomógł ci w inwestycji. Aranżacja kuchni to ważny wątek w życiu domowników. Weź pod uwagę, przynajmniej część wskazanych cech. Na pewno ułatwią ci życie.