Nadaj wnętrzom subtelności i niezwykłości – kwiatowe wzory w aranżacjach

Opublikowany dnia maj 14 2020 - 3:13pm przez Adam Michalak

Kwiatowe wzory we wnętrzach – inspiracje

Choć niektórym osobom mogą kojarzyć się ze starodawnym stylem i charakterystycznymi tapetami, to jednak kwiatowe wzory w salonie czy innym pomieszczeniu już od kilku lar wracają do łask. Dostępne w wielu różnych wersjach, nie tylko typowe kwiatowe wzory na ścianę, ale również w postaci dodatków, dekoracji okien czy nawet mebli potrafią wprowadzić do wnętrza powiew świeżości, subtelność i niezwykły wyraz. Jak w ciekawy sposób wykorzystać motyw kwiatowy? Co najnowsze trendy mówią o zastosowaniu go na ścianach?

Jak najlepiej wykorzystać kwiatowe wzory w salonie?

Czy motywy roślinne, w szczególności kwiaty to domena typowo kobiecych pokojów? Zdecydowanie nie, gdyż są one wykorzystywane w aranżacji wnętrz już od wieków, z powodzeniem stanowiąc ponadczasowe ozdoby. Inspirujące kwiatowe wzory w salonie mogą łączyć różne style, zachwycać wielobarwnymi detalami albo prostotą i jedno-dwukolorową interpretacją. Salon to miejsce wypoczynku, który w szczególny sposób może ożywić kanapa lub fotel obity tkaniną z powtarzalnym motywem drobnych kwiatów. Bardziej zachowawcze aranżacje mogą wykorzystać miękkie poduszki lub pledy z kompozycjami kwiatowymi, również w większych rozmiarach. Klasyczne kwiaty na zasłonach i firanach mogą przybrać bardziej odważne formy dużych, pojedynczych pąków czy gałązek. Te elementy w prosty sposób zmienić, gdy chce się odświeżyć przestrzeń. W salonie sprawdzą się także kwiatowe wzory na ścianę, jednak jak w każdej aranżacji, istotne jest odpowiednie wyważenie wszystkich jej elementów i niedoprowadzenie do sytuacji, w której kwiaty są wszędzie i przytłaczają wnętrze. Jaki wzór na ścianę najlepiej wybrać?

Najmodniejsze kwiatowe wzory na ścianę – poznaj ciekawe inspiracje

Jeżeli kwiatowe wzory w salonie czy sypialni będą motywem przewodnim aranżacji wnętrza, warto użyć ich również na ścianach. W zależności od wielości pomieszczenia można wykorzystać tapetę na ścianach, albo też ich fragmentach. Sprawdzą się tutaj zarówno drobniejsze motywy powtarzalne w tapetach na rolce, jak i oryginalne fototapety tworzące duży obraz. Tapety z powtarzalnym motywem kwitnących róż lub orchidei mogą dodać wnętrzu niezwykłej elegancji. Wersje wielkoformatowych fototapet 3D to propozycja dla tych, którzy chcą mieć na przykład wrażenie głębi ogrodu kwiatowego czy trójwymiarowej łąki „wychodzącej” ze ściany. Może być to także intrygująca makrofotografia, pokazująca kwiatowy detal w ogromnym przybliżeniu. Oryginalne rozwiązanie to także kwiatowe wzory na ścianę malowane ręcznie, wymagają one jednak dużej wprawy lub zaangażowania specjalistów. Propozycja dla niezdecydowanych osób to ozdobienie ściany z użyciem obrazów, fotoobrazów lub zdjęć z motywem kwiatów.

Dowiedz się więcej z poradnika na https://www.magnatfarby.pl/pl/ekspert-radzi/kobieca-sypialnia-w-stylu-romantycznym-inspiracje-i-porady