Wystrój wnętrz w stylu kolonialnym to ponadczasowość wyglądu wczesnej Ameryki. Przypomina nam o życiu wczesnych osadników, którzy niewiele mając, potrafili cieszyć się ówczesnymi luksusami przywiezionymi ze swojej ojczyzny. To bez wątpienia klasyka, rześkość i tradycyjny charakter, ale i prosta elegancja połączona z przytulnymi detalami.
Wnętrza w stylu kolonialnym – paleta barw
Kolorystyka stylu kolonialnego we wnętrzach to przede wszystkim kontrasty. Łączymy tutaj chłodne i głębokie odcienie morskie, zieleni, granatu, czy szarości z białymi elementami mebli, czy akcesoriami w jasnych odcieniach.
Meble w stylu kolonialnym – poczuj ducha stylu
Warto, by w salonie w stylu kolonialnym postawić na korzenie wczesnej, amerykańskiej kultury. Meble pięknie będą się prezentowały, kiedy połączymy surowe, drewniane elementy z wykonanymi przez rzemieślników.
Dużą wagę przywiązywano do solidnych mebli, które przygotowane z wysokiej jakości drewna świetnie sprawdzą się we wnętrzach kolonialnych i przeniosą nas w czasy pierwszych osadników.
Salon w stylu kolonialnym – zapoznaj się z ciekawymi aranżacjami
W pomieszczeniach w stylu kolonialnym, a szczególnie w opisywanym salonie ściany nie powinny świecić pustkami. Dawnej bogato zdobione portrety były symbolem luksusu, a dziś są niezbędnym akcentem wnętrz stylu kolonialnego. Przywoływać powinny swoją linią do okresu wczesnego romantyzmu. Wydawać by się mogło, że brniemy w klasykę, jednak portrety bardzo dobrze sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach.
Salony w stylu kolonialnym to pokoje jednocześnie przytulne i intrygujące. Tapicerka mebli najlepiej, jeśli będzie w ciepłych tonach beżu, czy brązu. Możemy nawet zainwestować w poduszki, którymi udekorujemy kanapę. Zarówno te gładkie jak i w ciekawe wzory sprawdzą się doskonale. Drewniane panele, elementy ceglane, czy jasne ściany również dodadzą przytulności. Pomieszczenie ociepli się za sprawą dywanów, czy bieżników wykonanych najlepiej z naturalnych materiałów jak na przykład len, czy juta, choć sprawdzą się i te puszyste czy to wzorzyste, czy w mazaje. A akcenty w postaci np. figurek, luster, czy obrazów oraz różne desenie nadadzą ekskluzywności.
A jakie wzory na ścianach, czy dekoracjach pokoju w stylu kolonialnym?
Mimo, że styl kolonialny w domowych wnętrzach w dużej mierze opiera się na stonowanej elegancji, jednak wzory na ścianach, czy akcesoriach nadają pomieszczeniom głębi. I tak dla przykładu wazony, czy naczynia wykonane z porcelany są z jednej strony klasyczne, a z drugiej strony niebiesko-białe akcenty przenoszą nas myślami za ocean.
Podsumowanie: Tęskniąc za stylem klasycznym, powinniśmy zainspirować się stylem kolonialnym. By stworzyć własną przystań i wzorując się na Nowej Anglii, czerpmy jak najwięcej z prostej elegancji i przytulnych detali.
Dowiedz się więcej o stylu kolonialnym z poradnika na https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/6-pomyslow-na-wprowadzenie-stylu-kolonialnego-do-wnetrza