Stylowe drewniane lampy do ogrodu i domu

Opublikowany dnia wrz 1 2018 - 9:30am przez Igor Szymański

Obecnie jesteśmy coraz bardziej zorientowani na ekologię oraz dbałość o unikalność przedmiotów, jakimi się otaczamy. Obecnie do łask wracają stylowe lampy drewniane. Nie mają one wiele wspólnego z drewnianymi lampami z lakierowanego drewna znanych nam z czasów PRL. Obecnie lampy drewniane mają coraz bardziej niecodzienne kształty i odchodzą od zwyczajnego „stojaka” z miejscem na żarówkę oraz abażur, na trzech lub czterech nogach. Lampy drewniane mają obecnie swój renesans i warto zainteresować się powrotem tego trendu.

Lampy drewniane na taras

Tarasy oraz balkony są przedłużeniem naszego mieszkania i domu, dlatego staramy się, by miały w sobie nieco klasy i stylu oraz domowego ciepła. Można znaleźć wiele pięknych lamp drewnianych na taras, które będą idealnie komponowały się z innymi dodatkami, jak choćby wiklinowe meble ogrodowe. Lampy drewniane do ogrodu można znaleźć w dwóch różnych grupach – jeden styl lamp bardzo zorientowany jest na ekologię oraz nawiązuje do naturalnych elementów ze świata przyrody. W tym stylu kupimy piękne lampy drewniane na taras z kształcie wydrążonego pnia drzewa, czy przypominające uschnięte drzewo. Pięknie wkomponują się w nieco „zarośnięty”, nawiązujący do naturalności taras, z drewnianymi meblami ogrodowymi. Lampy mogą znajdować się na tarasie, ale także idealnie wyglądają ustawione szeregowo wzdłuż drogi do domu. Drugi styl drewnianych lamp na taras mocno nawiązuje do kubistycznego oraz industrialnego stylu. Są to modele lamp w kształcie podłużnych słupków drewnianych, obudowanych metalowymi elementami, dającym dużo ciepłego światła. Przez mleczne okienka wydobywa się światło, co jest idealnym rozwiązaniem jako oświetlenie przy drodze albo przy wejściu na taras. Dają dużo światła, ale nie jest oko rażące. Świetnie sprawdzą się na tarasy nieco bardziej nowoczesne, z industrialnymi elementami, np. wraz z nieco cięższymi meblami ogrodowymi z połączeniem metalu z drewnem albo z meblami wykonanymi ze sztucznej wikliny.

Lampy drewniane do domu

Tu wybór jest nie mniejszy – lampy drewniane do domu można dostać zarówno w formie żyrandoli z punktowym światłem w formie zamocowanych do drewnianej belki halogenów, jak i małych drewnianych kinkietów, w ciekawych kształtach. Coraz częściej można również kupić piękne drewniane abażury z giętego drewna, a także stojące lampy o drewnianych nogach z dużymi materiałowymi abażurami, pomalowane na różne kolory. Drewniane lampy nawiązują obecnie także do bardzo starych rodzajów oświetlenia – są np. w formie drewnianej ramy, z ustawionymi szeregowo lampionami, przypominającymi świece. Tego typu lampy sprawdzą się idealnie w nowoczesnych loftach. Więcej inspiracji znajdziecie w poradniku przygotowanym przez ekspertów firmy Vidaron: https://www.vidaron.pl/poradnik/drewniane-lampy-w-ogrodzie-i-w-domu-7-najlepszych-inspiracji