W jaki sposób można zlikwidować mankamenty wysokich pomieszczeń?

Opublikowany dnia mar 7 2019 - 2:04pm przez Igor Szymański

Dobór kolorów we wnętrzu to wyzwanie dla każdego, kto chce zmienić coś w swoim wnętrzu. Bardzo często jednak dobór koloru nie jest jedynym i największym problemem, gdyż w grę wchodzą także trudności związane z procesem malowania, zwłaszcza wysokich pomieszczeń. Warto jednak pamiętać, że nawet niewielkie, jednak wysokie pomieszczenia w skuteczny sposób mogą zostać optycznie powiększone. W jaki sposób należy tego dokonać?

Jak usunąć mankamenty wysokich pomieszczeń?

Bardzo wysokie pomieszczenia można obniżyć, dzięki pomalowaniu sufitu jaskrawym, ciemnym kolorem. Dzięki temu pomieszczenie wyda się optycznie niższe, a my nie uzyskamy efektu przytłaczającego wnętrza. Oczywiście takich rozwiązań unikać należy w przypadku niskiego sufitu, gdyż uzyskamy efekt spadania sufitu na głowę. Dodatkowy efekt obniżenia pomieszczenia uzyskać można poprzez wybranie ciemnej podłogi. Jeżeli jednak nasz wysoki pokój w dodatku jest wąski, efekt ten zniwelować można poprzez pomalowanie dwóch przeciwległych ścian jednakowym, ciemnym kolorem. Powinny być to ściany krótsze, co zmniejszy efekt wydłużenia pokoju. Pomieszczenie stanie się także optycznie mniejsze, jeżeli wszystkie ściany pomalowane zostaną w tym samym kolorze. Takie rozwiązanie może okazać się niezwykle skuteczne i proste. Tak więc malowanie wysokich pomieszczeń może skutecznie zmniejszyć jego przytłaczające rozmiary.

Malowanie wysokich pomieszczeń- O czym należy pamiętać?

Podczas podjęcia prób samodzielnego malowania pomieszczenia należy pamiętać przede wszystkim o własnym bezpieczeństwie. Do pomalowania wysokich ścian z pewnością przyda się rączka do wałka, dzięki której nawet stojąc na podłodze, będziemy mieli dostęp do miejsc umieszczonych wysoko. Taka rączka ma zazwyczaj regulowany uchwyt, dlatego proces ten przebiega szybko i bezproblemowo. W przypadku naprawdę wysokich pomieszczeń nierzadko przydane wydaje się specjalne rusztowanie, które wykonane jest z metalowych ramek oraz podestów. To urządzenia dla profesjonalistów i amatorzy ze względu na własne bezpieczeństwo nie powinni z nich korzystać, jednak w przypadku, chociaż niewielkiej pomocy fachowca efekt może być powalający. Oczywiście podczas pracy na rusztowaniu zapomnieć nie można o pasach zabezpieczających oraz zabezpieczeniu okolic podłogi, na której stoi rusztowanie, aby ewentualny upadek zakończył się na miękkiej powierzchni, na przykład materiału. To znacznie zwiększa bezpieczeństwo. Oczywiście malowanie wysokich pomieszczeń na rusztowaniu nie jest odpowiednie dla osób, które mają lęk wysokości. Więcej informacji znajdziecie tutaj: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/malowanie-wysokich-pomieszczen-na-co-zwrocic-uwage