Wykładziny dywanowe z winylu

Opublikowany dnia wrz 27 2016 - 3:20pm przez Igor Szymański

Wielu z nas wykładziny dywanowe kojarzą się przede wszystkim z trudnym utrzymaniem ich w czystości. Jednak nowoczesne wykładziny winylowe przeczą temu przeświadczeniu – gdy chodzi o taką podłogę, która będzie łatwa do utrzymania w czystości, to wykładziny, które sprawdza się najlepiej.

Czym są wykładziny winylowe

plytki-r-tek

Wykładziny winylowe to nie tylko „gumoleum”, ale również z winylu produkuje się wykładziny dywanowe. W tym przypadku stosuje się specjalną technikę plecioną, która pozwala na uzyskanie runa płaskiego, ale przyjemnego w dotyku i dekoracyjnego. Wykładziny te doskonale sprawdzają się w biurach, salach konferencyjnych, również można zastosować je w gastronomii, hotelach czy też na korytarzach.

Plecione wykładziny winylowe, na przykład popularne wykładziny Dickson, dostępne są w różnych wariantach plecionek i kolorów do wyboru, dlatego też można dopasować je indywidualnie do wnętrza.

Zalety wykładziny winylowych

Co ważne, wykładziny plecione z winylu są odporne na zabrudzenia i można usunąć je z nawierzchni bardzo łatwo, także z użyciem wody, ponieważ winyl jest odporny na wodę, a tym samym na gnicie, dlatego może być stosowany nawet w łazienkach i kuchniach. Do mycia podłóg można korzystać z tradycyjnych środków do mycia podłóg, a także z odkurzaczy piorących. Z wykładzin winylowych można zmyć każdy rodzaj plamy bez pozostawiania śladów, także plamy z ketchupu, soku, wina czy markerów.

Taka odporność na zabrudzenia powoduje, że wykładziny dywanowe, które są pleciony z włókien winylowych, nadają się praktycznie wszędzie, także tam, gdzie ryzyko zabrudzenia podłogi jest wyższe, na przykład do obiektów gastronomicznych, hoteli, sklepów, recepcji.

Wykładziny dywanowe z włókien winylowych można kupić zarówno w wersji w rolce, jak i jako praktyczne płytki dywanowe, które można układać na różne sposoby, tworząc szachownicę czy murek, dlatego dają one jeszcze więcej możliwości aranżacyjnych, na przykład z wykorzystaniem jednego czy kilku kolorów płytek dywanowych.

Adresy firm zajmujących się produkcją, sprzedażą i montażem wykładzin plecionych z winylu można znaleźć już teraz on-line.