Odzież reklamowa – czy warto z niej korzystać?

Opublikowany dnia wrz 15 2021 - 3:39pm przez Adam Michalak

Odzież reklamowa to wciąż popularny pomysł wśród bardzo różnych biznesów. Najczęściej wykorzystuje się ją jako upominki dla klientów lub nowych współpracowników, gratis dla uczestników szkolenia lub element ubioru pracowników podczas różnego rodzaju targów i znaczących wydarzeń. Czy wciąż warto w nią inwestować i jak ją skutecznie wykorzystać we własnym biznesie?

Zalety odzieży reklamowej

Odzież reklamowa jest wciąż tak chętnie wykorzystywana właśnie ze względu na jej liczne zalety. To dość tani sposób na przygotowanie podarunku dla klientów lub nowych współpracowników, dzięki któremu poczują się docenieni i włączeni w działanie firmy. Oprócz tego jest to praktyczny upominek, który z pewnością zostanie odpowiednio wykorzystany. Koszulka lub inny element odzieży reklamowej stanowi zarazem przypomnienie o marce. Dodatkowo jeśli ubrania będą dobrze zaprojektowane, mogą nawet być chętnie noszone na co dzień.

Kiedy warto korzystać z odzieży reklamowej?

Odzież reklamową należy wykorzystywać w konkretnych sytuacjach, aby rzeczywiście spełniła swoje zadanie. Doskonale sprawdzi się np. podczas targów reklamujących działalność firmy lub jako upominek podczas szkoleń. Można ją także wykorzystać, aby odróżnić pracowników stoiska firmowego lub prowadzących szkolenie od jego uczestników czy klientów. To również dobry prezent wręczany po udanej współpracy np. ze sponsorem lub inną marką.

Dobra odzież reklamowa, czyli jaka?

Stworzenie odzieży reklamowej samo w sobie nie jest trudnym zadaniem. Prawdziwym wyzwaniem może okazać się zaprojektowanie takich ubrań, które faktycznie spełnią swoje zadanie — czyli zareklamują firmę. Samo logo to często za mało, aby zwrócić uwagę potencjalnych klientów. Warto do tego dodać np. intrygujące hasło reklamowe lub ciekawą grę słowną. Jednocześnie na odzieży reklamowej musi pojawić się wspomniane wcześniej logo lub nazwa firmy. Najlepszą opcją jest zachowanie złotego środka pomiędzy elementami dodatkowymi a samym symbolem marki.

Cechy dobrej odzieży reklamowej

Oprócz odpowiednio zaprojektowanego nadruku odzież reklamowa powinna posiadać jeszcze kilka bardzo ważnych cech. Dopiero połączenie ich w jednym ubraniu da efekt, którego się oczekuje. Jakie to dokładnie elementy?

  • Wysoka jakość — odzież reklamowa musi być jakościowa, aby była faktycznie wykorzystywana. Oznacza to przede wszystkim trwały nadruk i kolory, odporność na rozciąganie, a także zastosowanie przyjemnego w dotyku materiału.
  • Odpowiedni typ odzieży — nie bez powodu najczęściej wybierane są koszulki reklamowe, są bowiem najbardziej podstawową częścią garderoby i są później najchętniej noszone. Można jednak postawić również na bluzy lub czapki, zależnie od okoliczności.
  • Intrygujący nadruk — o nadruku więcej napisano powyżej, jednak warto przypomnieć o tym, jak bardzo jest istotny.

Odpowiednia odzież reklamowa to klucz do zyskania dodatkowych klientów i umocnienia dobrego wizerunku firmy. Zdecydowanie warto wziąć ten sposób pod uwagę i zaprojektować wyjątkowe koszulki lub bluzy reklamowe, które staną się wyjątkową wizytówką firmy.