8 inspiracji, dzięki którym zapragniesz stworzyć sypialnię w salonie!

Opublikowany dnia wrz 28 2020 - 10:28am przez Igor Szymański

Zastanawiasz się, jak urządzić pokój dzienny z sypialnią? Poniżej znajdziesz 8 pomysłów na połączenie tych dwóch pomieszczeń w oryginalny i stylowy sposób!

Sypialnia na antresoli

Sypialnia na antresoli jest niezwykle urokliwa. Zazwyczaj to rozwiązanie stosuje się w kamienicach i nowoczesnym budownictwie, gdzie sufity położone są na wysokości kilku metrów od podłoża. Antresola zapewni prywatność, a jednocześnie będzie częścią pokoju dziennego. Często pod antresolą umieszcza się kanapę ze stolikiem, dzięki czemu część relaksacyjna oddzielona jest drabiną (która jest wejściem do części sypialnianej).

Sypialnia w małym salonie

Jeśli Twój salon ma niewielki metraż, zainwestuj w wygodną kanapę z funkcją sypialnianą. W ciągu dnia będzie można przyjmować na niej gości, a kawę położyć na małym stoliku obok. W nocy wystarczy pościelić kanapę (ewentualnie ją rozłożyć), wtedy salon będzie grał rolę sypialni. Jeśli zdecydujesz się na to rozwiązanie, pamiętaj, aby wystrój nie był przytłaczający, a sofa miała odpowiednie wymiary i sprężyny.

Duży pokój dzienny z sypialnią na podwyższeniu

Duży salon zapewnia wiele możliwości umieszczenia w nim sypialni. Ciekawym pomysłem jest podwyższenie podłogi na kilku metrach kwadratowych i usytuowanie na niej łóżka. Kilka schodków i wysokie progi efektownie oddzielą sypialnię od salonu, mimo tego, że będą one znajdować się w jednym pomieszczeniu.

Ściana – skuteczny rozdzielnik salonu i sypialni

Dobrym rozwiązaniem jest wstawienie ścianki działowej między część sypialnianą a pokój dzienny. Jej powierzchnia może służyć do zawieszenia ozdób (np. lustra lub obrazu), telewizora albo półek. Kolejna zaleta ścianki to zapewnienie wyższego komfortu snu, ponieważ strefa dzienna i nocna będą od siebie wystarczająco oddzielone.

Półki i szafki – czyli jak oddzielić część sypialnianą od salonu?

Jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca na umieszczenie ścianki działowej, postaw na regał lub ściankę z mebli. Bardzo modne są regały z kilkoma lub kilkunastoma kwadratami, do których można przymocować szuflady lub szafeczki. W pustych przegródkach warto postawić rośliny lub książki, które idealnie połączą strefę dzienną i sypialnianą.

Pokój dzienny z sypialnią w bloku – wnęka

W mieszkaniu w bloku bardzo często mamy do czynienia z połączeniem salonu z sypialnią. Pomieszczenie ma zazwyczaj kształt litery „L”, dzięki czemu powstaje wnęka idealna do aranżacji części sypialnianej. Metraż takiego pokoju jest duży, ale trzeba zadbać o poprawne rozstawienie mebli. Najlepiej aby salon znajdował się bliżej kuchni, a łóżko w drugim końcu pokoju. Łóżko we wnęce warto oddzielić ażurowym parawanem.

Szklana sypialnia w salonie

W nowoczesnych salonach wyjątkowe wrażenia zapewni oszklona część sypialniana. Szklana ściana sprawi, że mimo ciągłego widoku na salon, do sypialni nie będą dochodziły hałasy i rozpraszające dźwięki. Poza tym, taka część sypialniana nadaje pomieszczeniu niezwykły klimat rodem z amerykańskich filmów!

Łóżko z baldachimem w sypialni w salonie

Ostatnią propozycją jest usytuowanie w salonie łóżka z baldachimem. Baldachim jest bardzo funkcjonalny – niepościelone łóżko można po prostu zasłonić, a gdy zajdzie potrzeba odizolowania się od domowników wystarczy schronić się za baldachimem. Łóżko z baldachimem sprawdzi się w salonie klasycznym i romantycznym. Więcej informacji znajdziecie w poradniku pod adresem: https://www.magnatfarby.pl/pl/ekspert-radzi/sypialnia-w-salonie-jak-urzadzic-pokoj-dzienny-z-duzym-lozkiem