Jak wygląda aranżacja kuchni w stylu angielskim?

Opublikowany dnia maj 13 2020 - 10:46am przez Igor Szymański

Jasne kolory, wysepki kuchenne i ponadczasowość to główne cechy angielskiego projektowania kuchni. Jest to zderzenie tradycjonalizmu z nowoczesnością o bardzo gustownym charakterze. Jak stworzyć swój mały Londyn w polskiej kuchni? Oto parę wskazówek!

Biała kuchnia w stylu angielskim

Stworzenie kuchni na miarę angielskiej arystokracji jest nie lada wyzwaniem. Jednakże jest do do zrobienia, jedynie trzeba pamiętać o tych wskazówkach:

  • Wybierając kolory ścian i mebli kuchni trzeba pamiętać o tym żeby były jasne. Nadają się do tego wszelkie kolory bieli, szarości, czy écru.
  • Wysepka kuchenna jest kluczowa w stylu angielskim – nie można o niej zapomnieć!
  • Warto dodać akcenty kolorystyczne w postaci ciemnych kolorów drewna.

Sielanka i przytulność kuchni – jak ozdabiać w stylu angielskim?

Warto zaznaczyć, że kuchnie w stylu angielskim muszą być nie tylko nowoczesne, ale również powinny emanować sielankową atmosferą. W jaki sposób to można osiągnąć? Dodatkami.

Świetnym pomysłem jest wykorzystanie mis i koszyków, które wypełnimy świeżymi warzywami i owocami. Ich kolory będą świetnym akcentem w Naszej kuchni. Dodatkowo można zawiesić delikatne firanki, a także porozkładać jasne świece. By podkreślić bardziej tradycyjny charakter kuchni, można wykorzystać kandelabry, które bardzo kojarzą się z angielskim stylem.

Styl angielski – czego nie robić?

Kolory, kolory i jeszcze raz kolory. Powinno unikać się ciemnej kolorystyki pomieszczenia. Nowinki technologiczne i modernistyczne neonowe podświetlenia półek bardzo ciężko wpasować w ten typ aranżacji. Stąd warto je pominąć i wymienić na bardziej tradycyjne rozwiązania. Więcej informacji znajdziecie tutaj:https://www.magnatfarby.pl/pl/ekspert-radzi/stylowa-kuchnia-w-stylu-angielskim-najciekawsze-inspiracje