Klasyka i nowoczesność

Opublikowany dnia cze 10 2017 - 11:26am przez Igor Szymański

Rodzinne pamiątki, nietypowe prezenty i znaleziska z pchlich targów. Często sentymentalna wartość domowych sprzętów gryzie się z wystrojem naszych nowocześnie urządzonych mieszkań. Pamiątkowy kredens po babci nie musi być jednak powodem do rodzinnych kłótni, a pozornie nietrafiony podarunek od przyjaciół artystów może okazać się wspaniałym dopełnieniem minimalistycznego wnętrza.

Podpowiadamy, jak łącząc tradycję ze współczesnością, tworzyć wyjątkowe kompozycje, które ocieplą chłodne nowoczesne wnętrza i wydobędą piękno z zapomnianych lub niedocenianych sprzętów.

Jakość rzemieślniczej tradycji

Dzieła dawnego rzemiosła, choć często odstraszają nas swoim staromodnym stylem, potrafią zachwycać kunsztem wykonania i solidnością materiałów. Zanim więc zdecydujesz się na wymianę ciężkiego, dębowego stołu na biały minimalistyczny blat, zastanów się, czy rzeczywiście warto rezygnować z jakości tradycyjnego rzemiosła na rzecz propozycji masowej produkcji. Postaw na jednolite kolory i dobierz kilka dodatków w odcieniu kłopotliwego mebla. Zamiast krzykliwych wzorów, wybieraj faktury w zbliżonej gamie kolorystycznej, które pomogą wydobyć szlachetne piękno rzemieślniczych arcydzieł.

Rustykalne wzory w świecie minimalizmu

Myślisz o odświeżeniu salonu i zamianie dawnego eklektyzmu na świeżość i prostotę, ale trudno rozstać Ci się z ulubioną wzorzystą sofą? Nie musisz żegnać się z ukochanym meblem, ani szukać pomocy tapicera. Dzięki odpowiednio dobranym kolorom i subtelnym dodatkom, nawet najbardziej wzorzyste, rustykalne obicia mogą zyskać świeży, nowoczesny wygląd. Przenieś dominującą w deseniu barwę na jedną ze ścian, dodaj kilka bibelotów w zbliżonym klimacie i zapomnij o rozstaniu z ulubionym sprzętem.

Eleganckie złoto – nie tylko w barokowych wnętrzach

Złote bibeloty, pozłacane ramy i lustra bardzo często zagracają rodzinne strychy i garaże. Błyszczące dodatki doskonale odnajdują się jednak nie tylko w stylowych, barokowych salonach. Jednym z ostatnich wnętrzarskich hitów jest połączenie złota z czernią, która jednocześnie podkreśla elegancję królewskiej barwy i łagodzi jej wyrazisty blask oraz wrażenie przytłaczającego przepychu. Dzięki czarnym akcentom, pozornie kiczowate złote bibeloty mogą okazać się wspaniałym dopełnieniem zarówno wnętrz w stylu retro, jak i nowoczesnych przestrzeni w chłodniejszym skandynawskim klimacie. Więcej czarno-złotych inspiracji na https://www.sniezka.pl/jak-wybrac-kolor/czern-i-zloto-we-wnetrzu-sprawdz-5-najlepszych-inspiracji.