Kuchnia w stylu industrialnym – prosto i nowocześnie

Opublikowany dnia lip 10 2020 - 12:13pm przez Igor Szymański

Kuchnia w stylu industrialnym łączy nowoczesność i przestrzeń. Charakteru wnętrzu nadają dodatki, które kojarzą się z opuszczonymi fabrykami z czerwonej cegły. Jeżeli marzy ci się kuchnia w takim stylu, zapraszamy do naszego poradnika. Podpowiemy ci jak urządzić wnętrze, tak by przeszło twoje najśmielsze oczekiwania.

1. Skąd przywędrował do nas industrialny

Styl industrialny pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Narodził się tam w latach 50. po szalejącej w tamtym czasie kryzysie gospodarczym. Jego skutkiem było mnóstwo opuszczonych budynków, w tym fabryk, które dysponowały dużymi przestrzeniami surowym wykończeniem. Takie wnętrza upodobali sobie szczególnie artyści, później jednak styl upowszechnił się także na inny rodzaj budownictwa.

2. Kolory w kuchni industrialnej

Teraz, skoro wiesz już gdzie szukać inspiracji, wybierz kolory do swojego wnętrza. Stylu industrialny lubi się z bielą, czernią i szarościami. Wnętrze można przełamać dodatkowym kolorem z ciemniejszej palety barw. Dlatego tutaj świetnie sprawdzą się granaty, butelkowe zielenie czy żółcie.

3. Dla kogo styl loftowy?

Zanim zdecydujemy się na zakup apartamentu stylizowanego na pofabryczny lub urządzenie w ten sposób mieszkania, zastanówmy się, czy w takiej przestrzeni będziemy się dobrze czuć. Tego typu lokum to dobry wybór dla amatorów przestronnych, oryginalnych wnętrz o niekonwencjonalnej architekturze. Ludzi o wyrazistej osobowości i charakterze – indywidualistów, którzy cenią sobie niezależność, przestrzeń, są kreatywni i nie boją się wyzwań.
Jeśli nieobce są ci te cechy, to wnętrze w stylu loftu będzie dla ciebie idealnym rozwiązaniem, jednak jeśli wolisz przytulne i ciepłe pomieszczenia postaw na inne rozwiązanie. Przestrzeń loftu daje ogromne możliwości aranżacyjne, dlatego też może spełnić potrzeby zarówno indywidualisty, pary aktywnych ludzi, jak i rodziny z dziećmi. Wszystko zależy od tego, jak ją zagospodarujemy.

3. Mała kuchnia w stylu industrialnym
W małej kuchni, którą chcesz urządzić w stylu industrialnym, ważne będzie uzyskane wrażenia przestronności. Urządzenie kuchni w stylu industrialnym wcale nie musi wiązać się z ogromnymi wydatkami. Idealnie, w klimaty loftów wpasują się meble oraz dodatki pochodzące z recyklingu. Tak naprawdę można także wykorzystać elementy, które zostały zapomniane i zalegają w piwnicy.
Przykładem są stare deski oraz palety, które od wielu lat były nieużywane – czas dać im drugie życie. Kuchnia w stylu industrialnym jest dowodem na to, że remont wcale nie oznacza wydawania fortuny. Tego typu aranżacja, jest chyba najbardziej wdzięczną i najtańszą opcją, która pomimo niewielkich środków prezentuje się świetnie.

4. Dodatki w kuchni industrialnej

Styl industrialny to przede wszystkim przemysłowa surowość. Sporo w nim betonu i cegły. Elementy konstrukcyjne oraz instalacyjne nie są maskowane, lecz wręcz przeciwnie – eksponowane w roli dekoracyjnej. Meble i dodatki? Tu również znajdziemy sporo metalowych elementów. W końcu wszystko, co znajdowało się w warsztatach i fabrykach, musiało wyróżniać się dużą solidnością. W wersji „soft” metal pojawia się w formie ram konstrukcyjnych mebli i nóg, resztę zaś wykonuje się z drewna – również bardzo solidnego, a przy okazji przełamującego industrialny chłód. Typowo loftowe są również minimalistyczne lampy składające się jedynie z oprawek. To żarówki i niekiedy barwne, wyróżniające się przewody przejmują rolę dekoracyjną. Więcej informacji znajdziecie pod adresem: https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/aranzacja-kuchni-w-stylu-industrialnym-kolor-scian-i-mebli