Poznaj korzyści z zainstalowania lamp wiszących

Opublikowany dnia kw. 3 2016 - 10:43am przez Miłosz Szewczyk

Właściciele nieruchomości bardzo często zastanawiają się, w jakie technologie oświetlenia zainwestować? Akurat bardzo dobrze, praktycznie w każdym pomieszczeniu sprawdzają się lampy wiszące. Dlaczego warto na nie postawić i jakie projekty są najbardziej godne uwagi?

Oto kilka najważniejszych informacji z branży dekorowania wnętrz racjonalnie dopasowanym oświetleniem.

Kreatywne projektowanie oświetlenia w nieruchomości

Lampy wiszące upraszczają znacząco projektowanie oświetlenia, właściwie w dowolnym pomieszczeniu. Dlaczego? Przede wszystkim lampy wiszące umieszczone w centralnym punkcie, nad głowami domowników, w bardzo wydajnych, szerokich osłonach oświetlają wnętrze równomiernie. To pozwala zamaskować większość niedostatków aranżacyjnych, czy nawet kolorystycznych. Lampy wiszące kupujesz właściwie raz i korzystasz z nich cały czas. Lampy najlepiej wykorzystywać w pomieszczeniach średnich i niewielkich. W bardzo dużych salonach trzeba będzie wprowadzić dodatkowe oświetlenie punktowe.

lampa sufitObecnie niezwykle modne właściwości wykazują zdobione ręcznie, stylizowane na modę dziewiętnastowieczną żyrandole i niezwykłe plafony. Dodatkowa korzyść z wprowadzenia takich lamp wiszących to fakt, że umieścisz w nich kilka lub kilkanaście żarówek. To daje możliwość szybkiego zmieniania klimatu pomieszczenia, jeżeli powiążesz lampy z systemami inteligentnego budownictwa. Jedna lampa wisząca wygrywa z kilkoma kinkietami, a zatem taka inwestycja wypada lepiej w kosztach. Mocno uważaj na długość lamp wiszących. Chodzi o to, aby nie spotkać się z nimi głową.

Alternatywne techniki oświetlenia w pomieszczeniach

Dobra alternatywa dla lamp wiszących to lampy halogenowe wbudowane już w ścianę. Konfiguracja tej klasy przydaje się w nieruchomościach nowoczesnych. Możesz nawet wprowadzić kilka lamp wiszących obok siebie. To dość popularna taktyka, np. w pomieszczeniach komercyjnych.

Skandynawskie lampy wiszące znajdziesz w wielu interesujących formatach, a to pozwoli dostosować je do każdego stylu wykończenia wnętrz.