Wskazówki i porady użytkowe dla zlewozmywaków granitowych

Opublikowany dnia sty 11 2017 - 1:41pm przez Miłosz Szewczyk

Wybór zlewozmywaków jest na tyle duży, że możemy wybierać spośród wielu stylów i kolorów. Bez względu na to, co będzie naszym podstawowym kryterium wyboru, to wykonane z granitu zlewozmywaki zawsze znajdą się na liście produktów do rozważenia.

Wielu właścicieli domów chce mieć w nich zainstalowane zlewozmywaki granitowe, nie tylko ze względu na ich wielką elegancję i piękno, ale także ze względu wytrzymałość i trwałość. Pozwól mi podzielić się z wami kilkoma przydatnymi wskazówkami na temat odpowiedniej pielęgnacji zlewozmywaków z granitu.

zlewy granitowe

Czyść zlewozmywak granitowy po każdym użyciu

Jeśli używasz zmywaka codziennie, to musisz go także codziennie czyścić. Musisz upewnić się, że twój zlew jest czysty i suchy, za każdym razem kiedy został wykorzystany do zmywania. Do suszenia powierzchni zlewu najlepiej wykorzystywać miękkie i bardzo chłonne ręczniki papierowe. Nie powinno na dnie zlewozmywaka pozostawiać się nawet najmniejszej odrobiny wody.

Dlaczego?

Ponieważ kiedy woda paruje, to będzie wytrącać minerały. W wyniku tego zjawiska powstanie osad mineralny, który osadzi się na powierzchni zmywaka. Minerały te pochłaniają zanieczyszczenia i sprawiają wrażenie, jakby zlewozmywak był odbarwiony. W przypadku, gdy zauważyłeś na powierzchni zlewozmywaka takie minerały, możesz do ich usunięcia wykorzystać roztwór octu. Następnie całość spłukać dużą ilością wody i wytrzeć do sucha czystą szmatką.

Nie pozwól, aby brud zalegał w zlewie przez długi czas

Głęboko zakorzenione plamy mogą być trudne do usunięcia. Większości zabrudzeń kuchennych możesz się szybko pozbyć, stosując roztwór płynu do mycia naczyń. jest wszystko. Jeśli plama, która osadziła się w zlewozmywaku jest wyjątkowo uporczywa i trudna do usunięcia, możesz zastosować niewielką ilość wybielacza. Starając się dokładnie oczyścić zlewozmywak, należy unikać drapania jego powierzchni ostrymi przedmiotami, takimi jak np. sztućce.

Uszkodzenia spowodowane użyciem ostrych przedmiotów takich jak noże, mogą skutkować trwałym uszkodzeniem powierzchni granitowego zlewozmywaka. Dlatego, podczas każdego zmywania należy być nadzwyczaj ostrożnym. Na dnie zlewu nie należy pozostawiać gumowych podkładek, które mogą zostawiać trudne do usuwania ślady na powierzchni zlewu.

Wejdź na stronę producenta armatury kuchennej i łazienkowej Deante, po więcej szczegółowych informacji na temat konserwacji zlewozmywaków granitowych.