Jak dobrać odpowiedni brodzik?

Opublikowany dnia lut 15 2017 - 11:16am przez Miłosz Szewczyk

Wyposażenie łazienki to kluczowa dla komfortu higienicznego sprawa. Co zatem wstawić to tego ważnego dla domowników pomieszczenia? Na pewno kabina prysznicowa z brodzikiem to numer jeden wśród polecanych produktów. Powodów jest przynajmniej kilka, a najważniejsze z nich to oszczędność wody, miejsca, czasu na mycie. Z kabinami prysznicowymi wielkich dylematów nie ma, ale w kwestiach brodzików bywają spore nieporozumienia.

Wybór nie jest prosty

Na rynku masz na ogół do czynienia z brodzikami w formie głębokiej oraz płaskiej. W pierwszych można wkomponować, np. siedzisko, umożliwiające lepszą higienę stóp, czy dostosowanie warunków natrysku pod potrzeby małoletnich lub nawet osób starszych. Niektóre osoby z głębokich brodzików robią klasyczne sauny, wprowadzają do kabin aspekty muzyczne, konfigurują zmienne oświetlenie. Duża powierzchnia kabiny umożliwi też bezproblemową kąpiel dwóch osób, a to świetna sprawa dla rodzin z dzieckiem czy par. Płaskie brodziki natomiast stabilizują całą kabinę prysznicową, wywołując pozytywne skojarzenia względem aranżacji.

Stal, kamień czy akryl?

Warto wiedzieć, z jakich materiałów korzystać, podczas doboru brodzików. Stal lepiej odrzucić, bo jest zimna dla stóp. Idealnie natomiast sprawdza się nowoczesny kamień, akryl, trwała ceramika. Największą popularnością na rynku armatury łazienkowej ma oczywiście akryl, łączący małą wagę z dobrym standardem cieplnym. Nie wybieraj jednak marnych producentów, bo niskiej jakości akryl szybko stanie się zółty, a wręcz zagrozi użytkowaniu kabiny prysznicowej. O wiele prościej wygląda montaż kabiny prysznicowej z brodzikiem. W wielu projektach masz szansę zrobić wszystkie czynności instalacyjne samodzielnie, co wpływa pozytywnie na budżet domowy. Brodziki nie powinny być zbyt gładkie.

Antypoślizgowe brodziki

Powierzchnia antypoślizgowa jest wskazana, ze względów bezpieczeństwa. Większość znanych producentów brodzików oferuje dodatki, tj. powłoka ułatwiająca zmywanie, podstawki, itp. Kosztowne pomyłki zdarzają się najczęściej, gdy brodzik wybierasz u innego sprzedawcy, a samą kabinę u innego. Wtedy bardzo łatwo o niedostosowanie właściwych wymiarów. Warto też ustalić, w jakim brodziku czujesz maksymalną swobodę ruchów. Testowanie na żywo bywa zbawienne w skutkach.

Na zakończenie

Wybór kabiny prysznicowej i brodzika jest raczej trwały i niezmienny przez lata, dlatego warto dopasować idealne warunki tej inwestycji.

Z przykładową ofertą zapoznasz się w dziale Brodziki w Deante.pl