Zlewozmywaki granitowe. Zalety i wady

Opublikowany dnia mar 20 2017 - 5:28pm przez Miłosz Szewczyk

Zlewy granitowe tak naprawdę wykonane są z kompozytu, czyli mieszanki mielonego kwarcu oraz akrylu, jednak ich skład często jest różny u innych producentów. Jest to rozwiązanie chętnie wybierane przez polskich konsumentów, ze względu na ogromny wybór kształtów i kolorów, co pozwala na idealne wkomponowanie w wystrój kuchni.

Charakterystyka zlewozmywaków granitowych

Charakterystyczna dla zlewów granitowych chropowatość wynika z zawartości minerałów. Produkty mogą znacznie różnić się między sobą trwałością, wytrzymałością i porowatością. Jest to uzależnione od proporcji minerałów i akrylu lub żywicy syntetycznej, które wchodzą w skład materiału.

Wysokiej jakości zlewozmywaki granitowe są odporne na działanie wysokiej temperatury (250º-280º C) oraz działanie substancji chemicznych i odbarwienia. Zlewozmywaki wykonane z dobrej jakości granitu zachowują swój wygląd przez wiele lat użytkowania.

zlew granitowy w kuchni

Higiena

Granit jest bardziej porowaty niż inne materiały, z których wykonuje się zlewozmywaki. W związku z tym należy zwrócić uwagę na sposób jego konserwacji, ponieważ przy niedostatecznej dbałości, mogą pojawić się plamy i odbarwienia, wynikające z działania substancji silnie plamiących (kawy, herbaty, wina itp.). Do codziennej pielęgnacji wystarczy miękka szmatka nasączona płynem do mycia naczyń. W przypadku silnych, zaschniętych zabrudzeń można użyć mleczka czyszczącego, również tego z drobnym granulatem. W trudnych przypadkach możemy zastosować pastę czyszczącą, a w przypadku osadów wapiennych kwas octowy o stężeniu 9%. Jeśli chcemy dłużej cieszyć się pięknym zlewem granitowym, pamiętajmy, by po każdym użyciu wytrzeć powierzchnię do sucha.

Zlewozmywaki granitowe w ofercie Deante

Warto zapoznać się z szeroką ofertą firmy Deante w sekcji „zlewozmywaki granitowe”. Znajdziemy tu zlewy o różnych kształtach i rozmiarach, dostępnych 5 kolorach – grafitowy, grafitowy metalik, piaskowy, alabaster oraz szary metalik. Wszystkie zlewozmywaki posiadają 3,5 calowy odpływ oraz syfon z możliwością montażu pralki i zmywarki. Granitowe zlewy Deante są objęte 10 letnią gwarancją.